У громадському транспорті львів’янам розповідають куди звертатись у випадках домашнього насильства

Домашнє насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем як в Україні загалом, так і у Львівській міській територіальній громаді. Від цієї проблеми можуть страждати не лише жінки та діти, а й чоловіки. Особливо загострилася проблема домашнього насильства в умовах війни в країні. 

Як повідомили в управлінні соціального захисту, станом на серпень 2024 року отримано 2051 повідомлення про випадки домашнього насильства, з них понад 1600 випадків, факт насильства яких підтверджений (80% постраждалих становлять жінки, 16% – чоловіки і 4% – діти). Як наслідок, Мобільна бригада надала 3441 послугу, а соціальними послугами охоплено 1397 осіб, серед яких 84 особам надана послуга кризового поселення.

За ініціативи управління, у громадському транспорті Львова, з метою забезпечення ефективного інформування населення про насильство, ось уже майже місяць лунає аудіоролик на тему підвищення рівня обізнаності громадян у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі (у рамках проведення інформаційно-просвітницької роботи з громадськістю).

Якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте до органів Національної поліції за номером 102 та за телефоном Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: 0 800 307 305.

Разом з тим нагадуємо, що на території Львівської громади функціонує притулок для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, де постраждала особа має змогу отримати тимчасове безпечне проживання, психологічну допомогу та підтримку. Поселення відбувається через звернення до Поліції або на лінію Мобільної бригади.

Поділитись: