В центрі денного дозвілля, що за адресою вул. Кирилівська,3а, для літніх людей Львівського міського територіального центру відбувся захід пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Вчора, в центрі денного дозвілля, що за адресою вул. Кирилівська,3а, для літніх людей Львівського міського територіального центру відбувся захід пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергії аварія, яка від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок АЕС, внаслідок чого радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусію, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію й інші країни.

З району Чорнобиля евакуйовані 175 тис. населення; кілька тижнів пізніше евакуйовані діти шкільного віку з Києва й інших населених пунктів. Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

Для України Чорнобиль порівнювальний з наслідками війни. Крім людських життів і матеріальних збитків, що притаманне для втрат війни, Україна втратила величезну територію, яка дорівнює цілій європейській державі – скажімо, такій, як Данія чи Голландія.

Нині, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Схиляємо її і перед тими, хто усвідомлено й мовчки, жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі кидаючись на зустріч смерті. Бо всі вони справді виконали свій обов’язок, а не завдання уряду. Свій найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів – сусідніх і не сусідніх.

Ми всі, які живуть нині, їм безмежно вдячні.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: