У центрі денного дозвілля при Храмі Климента Папи провели цікаву зустріч

Відвідувачі центру денного дозвілля Львівського міського територіального центру, що розташований при Храмі Климента Папи, прослухали лекцію про годинник Львівської ратуші.

На початку XVI століття Львів не мав цехових годинникових майстерень. Робити їх міг кожен, хто мав бажання і вміння. При першій перебудові ратуші місцеві майстри встановили годинниковий дзвін, котрий важив 11 центнерів. Його автори-майстер Матвій і ливарник Валенсій. А було це у 1491 році. Перегодом, у 1504 році (за свідченням архівних джерел), чернець Григорій виготовив новий годинник, котрий декорував маляр Галітовський, за що отримав 4 золоті червінці.

Ратушевий годинник завжди був полем попису митця і привертав увагу городян. Тому магістрат виділяв на нього велики кошти. Зрештою, не тільки майстрові, але й тим, хто доглядав його.

На вежі ратуші постійно проводять цікаві екскурсії, представляючи годинники Львівської ратуші зблизька. Окрім цього, з його вершини можна побачити прекрасні краєвиди Львова, його неоціниму архітектурну велич.

Дідусі і бабусі з задоволенням слухали розповідь про годинники на Львівський ратуші.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центр.

 

Поділитись: