«Там б’є і б’є цілюще джерело, невтомне серце батьківського краю…»

До живого і вічного джерела, напередодні Різдва Івана Хрестителя (або інакше – свята Івана Купала ) подорожували літні львів’яни, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

До Раковця з’їжджається чимало паломників, бо вода з джерела, що б’є в сусідній Новосілц має лікувальні властивості (в народі кажуть «свята вода”, або срібна вода”), і хто обійде босоніж його 14 разів поспіль, вилікується від багатьох старих хвороб.

В будній день тут тихо та затишно, тому містяни поважного віку могли спокійно посидіти біля каплички, набрати цілющої води,спільно помолитися, поспілкуватися, дізнатися про деякі факти з історії села та зокрема цього святого місця, де б’є джерело.

Перша письмова згадка про поселення Раковець припадає на 1466 рік, але безсумнівно, село існувало задовго до цієї дати. Важко повірити, але свого часу Раковець був містом. Як і всі європейські міста, Раковець мав площу Ринок, яка збереглася до наших днів. Цікаво й те, що ця площа є унікальною: ринок розташований не на рівнинній площині, а на схилі (перепад висот з одного кінця ринку до іншого — 10 м). З чотирьох кінців площі відходять вісім коротеньких і маленьких вулиць. Усі вони також збережені. У верхній частині ринку зберігся й костел.

Цікаво, що в часи свого розквіту, Раковець носив два імені: перше, сучасне, звичайно походить від раків, яких вдосталь водилося у цих місцях. Друга ж назва тодішнього міста звучала як Млинів. Пов’язане це з тим, що на річці Зубра тоді було багато млинів.

У верхній частині село збереглося таким, яким було за австрійських часів. Саме у ці часи Раковець втратив магдебурзьке право, ставши простим селом, яким є й сьогодні. Головною причиною було те, що Раковець не витримав конкуренції в розвитку зі своїм недалеким сусідом — Львовом .

В середині серпня у селі відбувається міжнародний фольклорний фестиваль “Раковецькі передзвони”.

Храмовий празник тут 14 серпня, на згадку мучеників братів Маковеїв, вінназивався «малим відпустом» У міжвоєнний період 1937 року, на відпусті у Новосілці побував Митрополит Андрей Шептицький

Після духовної частини поїздки, всі її учасники мали змогу пообідати на природі за дерев’яними столами, та почастуватися баношом по-гуцульськи – ситною, ароматною і дуже простою стравою.приготованою на вогні.

З гучними співами та жартами приїхали до Львова, адже група цього разу налічувала понад 30осіб. Всі здружилися та були задоволені спільно проведеним часом

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: