Свято Незалежності України повинні відзначати усі

З нагоди Дня Незалежності України для літніх громадян Львівського міського територіального центру, в центрі дозвілля (вул. Кирилівська, 3а), 23 серпня відбулась пізнавальна зустріч – «Державні символи України – День державного прапора України».

Під час проведення заходу присутні дізналися історію впровадження цього дня. Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-синій прапор.

У червні 22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно – Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні.

Присутні довідалися, що синьо-жовте поєднання кольорів в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.

День Незалежності — це мабуть найочікуваніше свято, яке виборювалось століттями нашими предками. Тому важливо, аби кожен громадянин, попри різні життєві обставини міг відчувати цей патріотичний настрій та дух єдиної громади та нації.

Захід організовано та проведено в центрі дозвілля (вул. Кирилівська, 3а) відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: