Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 по 15 лютого 1989 (2238 днів). Всього у війні Радянська Армія втратила понад 14 тис. чоловік, поранення і контузії отримали більше 53 тис. чоловік.

Відтак, аби вшанувати пам’ять за загиблими у цій війні і віддати данину шани ветеранам, які повернулись сьогодні у Львові відбулась урочиста хода ветеранів, представників влади та просто небайдужих львів’ян. Хода розпочалась від площі Петрушевича через Центральну частину міста й до пам’ятника загиблим у війні, що на вул. Батуринській. До слова, в заході взяли участь й працівники управління соціального захисту Львівської міської ради.

Сьогодні в м. Львові на обліку в управлінні соціального захисту перебуває понад 1,1 тис. осіб з числа учасників бойових дій чи інвалідів війни в Афганістані, серед яких: інваліди війни І групи – 7 осіб; інваліди війни ІІ групи – 33; інваліди війни ІІІ групи – 30 осіб; члени сімей загиблих – 59.

Урочистості з нагоди вшанування ветеранів війни в Афганістані організовані Львівською обласною організацією “Українська спілка ветеранів Афганістану”.

Довідка:

Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців. З них 2 378 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами.

Поділитись: