В ході зустрічі учасникам розкажуть про історичні аспекти формування сучасної української мови, мови інших національностей, які проживають в Україні, а також особливості вимови в різних регіонах нашої держави,– директор Львівського міського терцентру Віталій Брославський

Рідна мова – це мова, з якою людина входить у цей світ і долучається до загальнолюдських цінностей у їх національному середовищі. Це ідентифікація народу, запорука його існування як окремого етносу. Власне, оволодіваючи мовою своїх батьків людина стає свідомою,– начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталя Федорович

Нагадаємо, що сьогодні працівники Львівського міського територіального центру надають соціальні послуги більш ніж 2,5 тис. львів’ян з числа одиноких, непрацездатних громадян похилого віку.

Довідка:
Міжнародний день рідної мови – відзначають щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» оголосили на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 тис. розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Поділитись: