Сьогодні у Львові вакцинують бездомних громадян

Львівська міська рада організувала пункт вакцинації для бездомних осіб, аби вони могли отримали щеплення та захистити своє життя і здоров’я від коронавірусу. Цей пункт діє сьогодні, 26 листопада, у Центрі обліку та нічного перебування бездомних громадян, на вул. Кирилівській, 3а, із 11:00 до 18:00. Станом на зараз отримати щеплення вже прийшло близько 50 охочих.

Вакцинують мобільні бригади усіма наявними видами вакцин. Перед щепленням медики проводять обстеження та надають медичні пам‘ятки щодо можливості звернутися до поліклініки чи лікарні за умови виникнення побічних ефектів. Отримати щеплення можна й за відсутності документів, що посвідчують особу.

«Ідея вакцинації людей, які не мають постійного житла, виникла у громадських організацій, і був такий запит від цієї категорії людей. Тому ми спільно прийняли рішення організувати це, оскільки таким людям дуже часто складно прийти в будь-який пункт вакцинації і скористатися цією можливістю. Протягом тижня ми роздавали пам’ятки – інформаційні листівки, повідомляючи про таку можливість. І сьогодні ми маємо вакцинацію тут, у Центрі обліку. Люди заповнюють анкети і повністю проходять всю процедуру, яка передбачена перед щеплення. Ті, які мають проблеми з документами чи не є на обліку у лікаря, отримують довідку про вакцинацію. Тобто в цю довідку, яку медики виписують, вносяться всі дані люди, яка вакцинувалася, і ця довідка буде підтверджуючим документом. Після вакцинації людям роздають пам’ятки, де вказано, якою вакциною щеплено і коли потрібно вакцинуватися вдруге, і також вказано рекомендації за умови побічних ефектів.

Вакцина є доступною для всіх мешканців, без винятку. Тому надіємося, що цієї можливістю всі скористаються, і ми будемо мати колективний імунітет. Загалом по місту маємо на сьогодні вакциновано близько 65% мешканців однією дозою, і близько 50% двома дозами вакцини. У місті створено достатньо добрі умови для того, щоб вакцинуватися: пункти вакцинації діють при кожній стаціонарній поліклініці і двох лікарнях, а також у торгових центрах. Тому закликаємо тих, хто ще не вакцинувався, зробити щеплення, тому що це захищає від хвороби», – прокоментував в.о. директора департаменту гуманітарної політики Євген Бойко.

Пункт щеплення організували саме в Центрі обліку та нічного перебування бездомних, оскільки про цю установу знають більшість бездомних, і тут є всі можливості для належної роботи такого пункту (зокрема й велике приміщення).

«Це місце відоме всім безхатченкам, які харчуються по місту, і такою була ініціатива від громадських організацій. Тобто тут є можливість переночувати для людей, тут людям допомагають з виготовленням документів чи інших речей, які їм потрібні.

Фактично, по місту є близько 500 осіб, які дійсно ведуть такий спосіб життя. Хоча на обліку в Центрі маємо близько 3 тисяч осіб, які зверталися з певних причин: тобто деколи людина може стати на облік, щоб їй допомогли виготовити документи, але має де проживати. Загалом щоночі тут ночує близько 40 осіб, в зимовий період – до 60 осіб. В зимовий період завжди є потреба в зимовому одязі і взутті, особливо чоловічому, тому охочі допомогти, можуть приносити речі до Центру», – зазначив керівник управління соціального захисту Ігор Кобрин.

Зазначимо, цю ініціативу втілюють у співпраці з: ГО «Благоустрій рідного міста», ЛМГО Спільнота взаємодопомоги «Оселя», БФ «Там де живе надія», Релігійна громада Храму Христового Воскресіння, ГО «Вектор допомоги», БФ «Серця надії», Корпорації Добрих Справ, «Еліос Львів», Спільнота святого Егідія, УПЦ, ГО «Тарілка» та ін.

Довідка

Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян є бюджетною установою управління соціального захисту Львівської міської ради, і надає різні види соціальних послуг громадянам, які опинились на «вулиці». Зокрема, веде первинний облік бездомних громадян, видає посвідчення про взяття на облік і тимчасову прописку, сприяє реєстрації переважного місцезнаходження, здійснює соціальне патрулювання, надає інформаційні, правові та консультаційні послуги, сприяє у відновленні документів, майнових і житлових прав.

У період карантину Центр перейшов на цілодобовий графік роботи. Протягом 10 місяців поточного року послугами відділення нічного перебування скористалися 134 особи, з яких 19 жінок і 115 чоловіків. Соціальні працівники Центру, у співпраці з благодійними та громадськими організаціями, регулярно здійснюють соціальне патрулювання з метою виявлення бездомних осіб та інформування їх про доступні послуги.

З настанням холодів, Центр особливо потребує теплого одягу: курток, взуття, светрів, штанів білизни, особливо чоловічих. Працівники Центру звертаються до небайдужих мешканців міста з проханням пожертвувати теплий одяг та, за потреби, надавати соціально незахищеним особам інформацію про діяльність Центру.

Повідомити про місцезнаходження бездомних осіб можна також за стаціонарним номером телефону: (032)-233-14-79 у робочі дні з 09:00 до 18:00.

Одяг можна приносити у Центр із понеділка до неділі із 09:00 до 22:00.

Поділитись: