Щороку Львів надає понад 117 млн грн з міського бюджету на допомогу захисникам

Львів – лідер у наданні соціальної допомоги бійцям АТО/ООС серед усіх міст України. У місті діють дві унікальні програми, які передбачають надання воїнам та їхнім сім’ям понад 20 видів допомог, послуг та компенсацій. Також функціонує унікальний центр надання послуг ветеранам війни та їхнім рідним.

Одним із пріоритетів роботи міста в соціальному напрямку є допомога воїнам, – зазначають в управлінні соціального захисту ЛМР. Місто підтримує бійців від початку війни на Сході України, запровадивши чимало соціальних програм. Навіть ситуація з витратами на протидію епідемії СOVID-19 не вплинула на виплати і допомогу воїнам. Станом на зараз у Львові проживає понад 7 500 учасників АТО/ООС, і щороку з міського бюджету на різні допомоги та пільги учасникам АТО та їхнім сім’ям скеровують понад 117 млн грн.

Так, із серпня 2014 року у Львові діє «Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей – мешканців міста Львова». Вона передбачає 20 видів допомог і послуг. Це і надання одноразової матеріальної допомоги захисникам, які потребують вартісного лікування, і одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення дітей учасників АТО, і виплати батькам загиблих героїв АТО. Соціальні видатки за час  дії програми становлять 58 млн грн. також дію програми розширено на постраждалих учасників Революції гідності та членів сімей Героїв Небесної Сотні.

Воїнам АТО/ООС місто також надає одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис грн. Допомогу за час дії програми «Про захист інтересів учасників антитерористичної операції» отримали 4694 бійці. Програму прийнято в 2015 році, і діятиме вона до 2022 року включно. Загалом на її фінансування передбачено 600 млн грн.

«Зібрати документи для подання – не складно. Окрім паспортних даних та копії посвідчення учасника бойових дій, обов’язково потрібно надати довідку про безпосередню участь в АТО, адже основною умовою отримання фінансової допомоги з міського бюджету є перебування на передовій не менш ніж 45 календарних діб», – зазначають у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій.

Крім одноразової матеріальної допомоги бійцям-мешканцям міста в розмірі 100 тис грн., також є одноразова грошова виплата з міського бюджету в розмірі 25 тис грн. Вона передбачена для мешканців Львова, які перебувають на військовому обліку на території міста та підписали контракт на термін не менш ніж 3 роки для проходження військової служби у бойових частинах Збройних Сил України. Цю допомогу вже надано 320 особам.

Крім того, у Львові діє програма надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування – нею вже скористалися на загальну суму 11,1 млн грн. Також діє грошова компенсація бійцям з інвалідністю війни I-III групи на реабілітацію / санаторно-курортне лікування у такому розмірі: І група 50 000 грн, ІІ група 15 000 грн, ІІІ група 10 000 грн. Загалом цих компенсацій надана на загальну суму 2,3 млн грн.

Також діє одноразова матеріальна допомога до свята Миколая дітям учасників АТО, які загинули/пропали безвісти або померли. Її розмір – 10 тис грн. Цю допомогу надано на загальну суму 3,7 млн грн. Також можна отримати одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення дітей учасників АТО – в середньому, по 3 500 грн, і загалом цю допомогу надано на суму 12 млн грн. А допомог до Дня матері та Дня батька загиблих / померлих учасників АТО (по 10 000 грн) вже надано на суму 3,2 млн грн.

Зазначимо, що Львів першим в Україні збудував багатоповерхівку для бійців АТО /ООС на вул. Під Голоском. Там квартири отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на Сході України. Загалом це 52 квартири. Окрім того, ще 18 квартир для бійців надано у будинку на вул. Б. Хмельницького (а це сім’ї військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім’ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей).

Також 13 квартир надано на умовах тристороннього співфінансування: Львівська міська рада (4,4 млн грн), Львівська обласна рада (2,2 млн грн) та учасники АТО. Також 3,5 млн грн скеровано на ремонт житла 24 сім’ям учасників АТО.

Для військових також діють муніципальні пільги на житлово-комунальні послуги. Так, діє знижка 75% на оплату бійцям добровольцям та членам їх сімей, та 50% – членам сімей осіб, які загинули/ пропали безвісти або померли внаслідок/під час участі в АТО.

Уже п’ять років у Львові на вул. Пекарській, 41 працює Центр надання послуг учасникам бойових дій. Він, окрім надання послуг, допомагає бійцям у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр приймає документи на міські програми соціального захисту бійців та членів їхніх сімей. Загалом Центр надав уже 42 тисячі послуг за час роботи. Що важливо, в систему Центру надання послуг інтегровано Центр допомоги ветеранам АТО «ФЕНІКС», якому місто надало приміщення на вул. С. Петлюри, 36, та оплачує працю волонтерам як штатним працівникам.

Окрім того, із 2019 року Львівська міська рада звільнила від сплати місцевого податку на нерухомість учасників АТО/ООС. Водночас, із 2018 року в місті діє Програма створення житлово-будівельних кооперативів, і вже створено 8 таких кооперативів.

Водночас, 3,14 млн грн скеровано на закупівлю засобів/обладнання для потреб військових частин/служб. Зокрема, придбано автомобіль швидкої допомоги, мініелектростанції, промислову пральну машину, телевізори, металошукачі, автозапчастини, квадрокоптери, будівельні інструменти/матеріали, посуд, засоби гігієни, медикаменти.

Теги:
Поділитись: