«Ми серед вас»: в УТОС організували захід, який допоміг зрозуміти щоденні проблеми незрячих людей

Сьогодні – Міжнародний день незрячих. З цієї нагоди Львівська обласна організація Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю «Українське товариство сліпих» організувала акцію «Ми серед вас».У рамках цього заходугості – зрячі львів’яни– прожили «у темряві»: вони із пов’язкамина очах спробували орієнтуватися у просторі, зробити собі чай та каву, атакожпозайматися у тренажерному залі.

Відвідав акцію «Ми серед вас» й начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин, який також занурився у світ незрячих й спробував прожити кілька годин так, як живуть люди з вадами зору. «Під час заходу я робив звичайнісінькі побутові речі, які роблю не задумуючись щодня. Готував чай, наприклад, чи сніданок… Але цього разу я це робив з пов’язкою на очах – у цілковитій темряві. І, скажу, що для мене це було надзвичайно важко».

За словами голови правління Львівської обласної організації УТОС Любов Кукурузи, цей захід допоміг оточуючим краще зрозуміти щоденні проблеми людей з вадами зору.

«Також наша акція мала ще кілька локацій, на кожній з яких можна було ознайомитися з тими напрямками роботи, які робить організація для осіб з порушенням зору. Це, зокрема, проведення соціально-психологічних тренінгів, заняття в кімнаті фізичної реабілітації та комп’ютерному класі, майстер-клас з виготовлення виробів з бісеру, ознайомлення з системою брайлівського письма та виставкою творчих робіт незрячих, екскурсія музеєм тифлотехніки. Також гості заходу поласували смаколиками незрячих галицьких господинь», – додала Любов Кукуруза.

Як повідомив Ігор Кобрин, з нагоди відзначення Міжнародного дня сліпих особам з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп – мешканцям м. Львова надали з міського бюджету Львова одноразову матеріальну допомогу у розмірі 500 гривень кожному на загальну суму 565 тисяч грн.

Довідка:

Львівська територіальна первинна організація УТОС заснована 26 вересня 2005 року. Львівська ТПО УТОС налічує близько 800 осіб з інвалідністю по зору 1 і 2 груп.

Завдання організації: виявляти осіб з інвалідністю по зору та залучати їх до членства в УТОС; оздоровлювати членів УТОС у санаторіях та базах відпочинку; сприяти молоді у навчанні, здобутті професії та працевлаштуванні як у системі УТОС, так і за її межами; надавати всебічну допомогу малорухомим особам з інвалідністю.

Поділитись: