Щороку 3 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. З нагоди цієї дати у Львові підготували ряд цікавих атракцій для людей з особливими потребами: це розважальні заходи з танцями та піснями, а також мандрівки, семінари, мотиваційні зустрічі, частування. Про це повідомили у департаменті гуманітарної політики ЛМР.

«Надзвичайно креативно та творчо до організації заходів підійшли у Львівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівці якого підготували тригодинну розважальну програму для людей з інвалідністю. Відбудеться вона саме у понеділок, 3 грудня, у приміщенні концерт арени «Малевич». До участі у цій атракції уже запрошено понад дві сотні осіб з особливими потребами: це члени УТОСу, підопічні реабілітаційного центру «Джерело», ГО «Відкриті серця», Згромадження Отців Оріоністів та ГО «Лярш-Ковчег». Усі вони матимуть можливість потанцювати, поласувати смаколиками, поспілкуватись та весело провести час.

На захід також завітає засновник та учасник проекту «On3Wheels» («На трьох колесах») Іван Маслюк. Цей хлопець – у нього захворювання на ДЦП – подолав за 100 днів на спеціальному триколісному велосипеді 5 тисяч км, а на спеціальному візку підкорив гірські вершини. Він виступить із мотиваційною промовою та розповість про проект, свій досвід та враження від мандрівок. А ще для усіх гостей заспіває своїх пісень та подарує їм хороший настрій спеціальний гість заходу – фіналіст проекту «Голос країни» Назар Савко», – розповіла директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна.

Крім того, кілька цікавих заходів підготували й в управлінні соціального захисту ЛМР. Зокрема, для 70-ти осіб з інвалідністю – дітей та молоді із розумовою неповносправністю та хворих на ДЦП, які є підопічними ГО «Лярш-Ковчег», організували екскурсійну мандрівку у Борислав та Трускавець, яка включає й відвідини шоу-програми дельфінарію «Оскар». «Саме такі дітки та молодь є особливо вразливою категорією осіб з інвалідністю і радіють вони кожній мандрівці, кожному заходу і кожній емоції. Тому ми й профінансували цю мандрівку. Переконаний, що її учасники отримають позитивні емоцій та незабутні враження», – додав начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Підтримали в УСЗ й заходи ГО «Союз Чорнобиль України». Зокрема, управління забезпечило трансфер 100 львів’ян – ЧАЕСників на Всеукраїнський семінар з питань санаторно-курортного оздоровлення осіб постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відбудеться у м. Трускавець.

Крім того, у Львівському міському територіальному центрі для літніх львів’ян відбудеться ряд мотиваційних зустрічей. У центрах дозвілля для літніх дідусів та бабусь відбудуться тематично-пізнавальні захоти «Повір у себе, і в тебе повірять інші», «Може зламатися тіло, але ніколи дух», «Перемогу може досягти кожен» та інші.

Слід зауважити, що з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю у Львові ряд категорій громадян з особливими потребами отримають й одноразову матеріальну допомогу. Уже підготовано два проекти розпорядження: щодо надання з міського бюджету м. Львова одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства 1 та 2 груп – мешканцям м. Львова, у розмірі 700 грн. кожному на загальну суму 1 974 000 грн., а також щодо надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю 1 та 2 груп, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду України – мешканцям м. Львова, у розмірі 700 грн. кожному на загальну суму 408 800 грн.

Поділитись: