Проведено робочу зустріч з метою вдосконалення системи запобігання та протидії домашньому насильству у Львівській громаді

Вчора, 23 квітня, відбулися громадські обговорення, за участі представників структурних підрозділів Львівської міської ради та громадських організацій, щодо ефективних механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі

Йшлося, зокрема, про планування та проведення інформаційних просвітницьких та комунікаційних кампаній задля профілактики та вчасної результативної допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми – діти, молодь, особи літнього віку, внутрішньо переміщені українці, учасники бойових дій та члени їх родин, люди з інвалідністю, інші соціальні групи.

Разом з тим, під час зустрічі розглядали та аналізували проект Програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на період до 2026 року.

“Ця програма є інструментом реалізації державної політики на території Львівської громади у запобіганні та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, у тому числі це надання допомоги жителям, що перебувають у кризовій ситуації та потребують екстреної допомоги. Також йдеться про протидію торгівлі людьми, захист прав осіб, що постраждали від торгівлі людьми та надання їм допомоги. Крім того, розроблена нами програма має забезпечити рівні права та можливості жінок й чоловіків у всіх сферах суспільного життя та впровадити європейські стандарти рівності”, – зазначив в.о. керівника управління соціального захисту Львова Олексій Неділя.

Відтак, програма спрямована розв’язати питання ефективної взаємодії усіх суб’єктів, що залучені у процесі запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, також сприяти ефективному функціонуванню спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у Львівській громаді. Зокрема, це фінансове забезпечення відповідно до обґрунтованих потреб, надання допомоги жителям, що перебувають у кризовій ситуації та потребують екстреної допомоги, в тому числі залучаючи для цього приватне партнерство.

Довідка

У Львові в Центрі соціальних послуг “Джерело” працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Також у Центрі функціонують “кризові кімнати” та надається соціальна послуга притулку для безпечного тимчасового перебування жінок та жінок з дітьми, що постраждали від насильства.

Лише за три місяці 2024 року (січень-березень) фахівці бригади отримали 815 повідомлень про випадки домашнього насильства. З них у 627 випадках підтверджено факт насильства (81% – жінки, 13% – чоловіки, 4% – діти). У результаті соціальними послугами охоплено 1797 осіб.

Упродовж 2023 року у Львівській громаді зафіксовано 4017 звернень стосовно вчинення домашнього насильства, з них: 80% – жінки, 17% – чоловіки, 3% – діти. До речі, у порівнянні з 2022 роком дані за минулий рік більші на 9,09%, тоді було 3652 звернення.

Зателефонувати (анонімно) на “гарячу лінію” по домашньому насильству та отримати допомогу можна за телефоном 0 800 307 305. 

Поділитись: