Продовжуємо подорожувати у рамках проекту «Мандрівки рідним краєм»!

Продовжуємо подорожувати у рамках проекту «Мандрівки рідним краєм»!

01.12.2017р. літні львів’яни,підопічні львівського міського територіального центру незважаючи на похолодання, відправились у мандри на Мостищину, де знаходиться музей – садиба родини Антоничів. Селище Бортятин, це напрочуд мальовниче і гарне місце. Там жив і творив Богдан-Ігор Антонич – український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Також у селищі з 1926 року жили батьки письменника (батько – український греко-католицький священник), там вони і поховані.

Пані Христина – працівник музею, радо зустріла групу старших людей, та дуже цікаво і з любов`ю розповіла про молодого талановитого письменника, який так рано відійшов у засвіти. Богдан – Ігор Антонич прожив неповних 28 років, а залишив по собі великий спадок у вигляді своїх творів. А скільки б він міг ще зробити?

На чолі з екскурсоводом група побувала на могилі батьків Антонича, де відбулася спільна молитва, та відвідали місце, де стоїть пам`ятник батькові Антонича – Василю Антоничу – Коту, місцевому пароху, що жив проблемами своєї громади. У селі є старовинна церква Успіння Пресвятої Богородиці, яку недавно відреставрували.

По дорозі додому, звернули на козину ферму, у село Дмитровичі, що недалеко від Бортятина. Це додало ще більше позитиву до подорожі.

Захід організовано відділенням соціально – побутової реабілітації Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

 

Поділитись: