Працівники і волонтери Карітасу Львова вчились працювати в команді і обговорювали спільну стратегію

Нещодавно працівники і волонтери Карітасу Львова взяли участь у тренінгу «Стратегія і робота в команді», який провів кандидат економічних наук, викладач Львівського інституту менеджменту Іван Кульчицький. Мета тренінгу – здобуття нових вмінь для більш ефективної роботи в команді, генерування нових ідей та шляхів їх втілення.

На початку тренінгу 23 учасники поділились на чотири команди. Кожна з цих команд отримала завдання. Насамперед метою тренінгу стало виявлення можливостей, вміння і талантів своїх членів. Це також допомогло разом вирішити питання щодо того, як найефективніше використати окремі вміння і реалізувати їх у спільному проекті. Кожен учасник мав можливість розповісти про себе і своє бачення спільної справи. Всі ідеї збирали модератори груп; спеціально призначені особи стежили за тим, щоб не перебрати ліміт часу, а писарі ретельно нотували думки на папері. Завдання виявилось не з легких, адже час був обмежений. Втім, кожна команда справилась із завданням і презентувала свій проект для решти учасників тренінгу. Серед презентованих проектів – івент-майстерня «Подаруй дитині свято», «Центр надання послуг», «Соціальна порадня» тамайстерня «Великодній кошик».

Практичні завдання допомогли якнайкраще підійти до теоретичної частини тренінгу, яка мала дати відповіді на ряд запитань – для чого і чому потрібна стратегія, що вона передбачає, з чого складається.

Іван Кульчицький зазначив, що далеко не всі організації мають стратегію. Насамперед вона потрібна для того, щоб об’єднати спільні зусилля, спрямувати їх в одному керунку. Організаціям, які мають стратегію, легше знайти інвестора. Цей військовий термін ( з грецької – мистецтво керування армією)у 60-х роках прийшов у бізнес. Сьогодні ним оперують також і неприбуткові організації.

Учасники тренінгу окреслили сильні сторони своєї організації, а також завдання, над якими потрібно працювати. Насамперед Карітас належить до міжнародної родини католицьких допомогових служб, які працюють більш як у 200 країнах цілого світу. Карітас допомагає особам незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження та мови. У сьогоднішній ситуації, що склалась в Україні, збільшилась кількість осіб, що потребують допомоги, тому Карітас має залучати більше людського, фінансового і матеріального ресурсу. Отець Андрій Сенейко – директор БФ «Карітас- Львів УГКЦ» – зокрема відзначив потребу подальшого формування парафіяльних Карітасів, які стали б інструментами священиків для вирішення локальних проблем на рівні парафій. Карітас Львова радо запрошує всіх охочих до спільної праці.

 

Поділитись: