Працює, допомагає ЗСУ, платить податки: незламна матуся з Чорнобаївки у Львові

Юлія Клєщикова або Юля з Чорнобаївки, а так її тепер називають усі знайомі та друзі, мешкає зараз зі своєї маленькою донечкою Мірою у Центрі матері і дитини «Незламні матусі». Юлія – справжній приклад незламної мами. Її донечці – лише три місяці, а Юлія уже працює, сплачує податки, перераховує частину коштів на ЗСУ і має намір винайняти окреме житло. А розмовляє українською так, ніби усе життя прожила у Львові. «Я – українка, – каже про себе Юля. – Тому інакше бути не може».

Виїхала Херсона жінка ще весною. Одразу після окупації почала шукати можливості виїхати з регіону. Вдалося їй це не одразу – спершу потрапила на шахраїв, які взяли за послуги чималі гроші і зникли. Згодом знайшла волонтерів, які погодилися вивезти її з Херсону, де вона на той час перебувала разом зі своєю мамою.

«На жаль, у них було лише одне місце. Тому ми з мамою вирішили, що я поїду сама. Було дуже страшно. Постійні обстріли. Я їхала з одним рюкзаком та сумкою з перукарськими інструментами. Вагітна. Але розуміла, що мушу зважитися на це, бо ж була відповідальною не тальки за себе, а й за свою майбутню дитину. Маму сподівалася витягнути звідти за першої ж ліпшої можливості», – розповідає Юлія.

Спершу жінка виїхала закордон, за півтора місяці повернулася до Львова, бо мала тут знайомих, у яких можна було тимчасово зупинитися. Згодом отримала пропозицію переїхати до «Незламних матусь», на що звісно одразу погодилась.

«Я розуміла, що я сама у великому місті. І мені потрібно якось ставати на ноги. Тому, попри те, що була вагітною, вирішила працювати. Я – професійний перукар. Тож стала приватним підприємцем і орендувала робоче місце в перукарні. Працювала практично до пологів. Народила донечку. І, як тільки їй виповнився місяць, вийшла знову на роботу. Щоправда на повну ставку працювати не можу», – продовжила розповідь жінка.

Доглядати Міру допомагає бабуся Валентина, якій аж з п’ятої спроби вдалося вирватися з Херсона. Бабуся, до слова, уже за місяць знайшла у Львові роботу. Працює з понеділка до п’ятниці помічником кухаря у ресторанчику. А мама Юля, йде в салон у суботу та неділю. А окрім того, коли є час, займається онлайн продажами косметики: частину коштів від цього заробітку вона скеровує на ЗСУ.

«Ми багато працюємо, бо плануємо винайняти собі окреме житло. Крім того, у нас є родичі в Херсоні, яким ми допомагаємо грошами, надсилаємо продукти і засоби гігієни», – додала жінка.

У майбутньому Юлія разом із Мірою вирішила будувати своє життя, жити і працювати у Львові. Вона переконана, що їй усе вдасться. І знає, що зуміє знайти час і для материнства, і для кар’єри.

Нагадаємо, що Центр матері і дитини «Незламні матусі» – це два будинки для вагітних жінок-переселенок, які звели в районі Тракту Глинянського.

Загальна площа двох двоповерхових будинків – 1300 м2. В кожному з них облаштували всі найнеобхідніші умови для комфортного тимчасового розселення вагітних жінок, які мають статус внутрішньо переміщених осіб: спальні кімнати, пральні, душові, вбиральні, кімнати відпочинку, дитячі зони, кухні, їдальні, котельні. А поряд із житлом облаштували благоустрій: хідники, оглядовий і дитячий майданчики та навіть озеро.

Загалом у будиночках зможуть жити одночасно понад 100 вагітних або породіль з дітьми.

Поділитись: