Писанкарство, випікання пасок, гаївки: у Львові до Великодня відбудеться низка заходів

З нагоди Світлого свята Христового Воскресіння управління соціального захисту та підпорядковані установи підготували чимало подій. Зокрема, відбудуться майстерки зі створення традиційних писанок і крашанок; з виготовлення вітальних листівок у техніці айрисфолдинг і декораційних паперових писанок; з випікання та декорування пасок. До святкових майстер-класів залучатимуть усіх: і дітей, і молодь, і дорослих, і літніх панів та панянок.   

У мистецтво створення традиційних писанок поринуть відвідувачі Львівського міського центру соціальних служб.  

«Учасники майстерки дізнаються, який візерунок та кольори характерні для писанок різних регіонів України. Довідаються про різні техніки розпису – на Гуцульщині набула поширення техніка розпису яєць із використанням писачка та воску, саме нею ми й скористаємося. Проте є й інші – на півдні Поділля та на Буковині використовують техніку «скрапленого» малюнка: це коли на яйце наносять краплі воску. На Прикарпатті та Волині поширені техніки «шкрябання» та «фарбування», звідси походять і назви писанок – великодні «мальованки», «галунки»», – розповіли в установі. 

У майстер-класі братимуть участь і діти, і дорослі. Це клієнти установи, що перебувають у складних життєвих обставинах та внутрішньо переміщені українці. А майстер-клас для них проведе майстриня Ольга Дармограй.

Цікаві заходи до Великодніх свят відбудуться й у Центрі соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та внутрішньо переміщених осіб.   

Серед них – родинний майстер-клас із розпису писанок великих розмірів. Відбуватиметься він у два етапи. Насамперед виготовлять великі та об’ємні пасхальні яєчка у техніці пап’є маше. Кожна родина, яка виявить бажання взяти участь у майстерці, отримає окреме яєчко. Його на власний манер разом розписуватимуть батьки і діти. А уже готові роботи експонуватимуть в холі установи.  

Крім того, відбудеться майстер-клас «Великодня листівка». Учасники майстерки виготовлятимуть вітальні великодні листівки у техніці айрисфолдинг. Згодом діти відвідають місця компактного проживання ВПО та вручатимуть ці листівки людям похилого віку.

Відбудуться майстер класи з писанкарства та декорування великодній пасок й у модульному містечку на Сихові, а також у прихистках, що у Великих Грибовичах та на вул. Тернопільській.

У Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій на майстер-клас зберуться діти військовослужбовців. Вони також розписуватимуть до Великодня писанки. Пізніше фахівці установи передадуть їх нашим бійцям на фронт.

Багато заходів до Великодня відбудеться у Центрі «Джерело». Для молоді та дітей відбудеться Літургія у капличці центру. Молодь Центру випікатиме паски та малюватиме крашанки, виготовлятиме Великодні листівки. Діти з інвалідністю виготовлятимуть великодній декор, аплікації з природного матеріалу, а також декоруватимуть паперові писанки.

Щороку у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування для літніх панів та панянок організовують тематичні великодні заходи. Цього року також відбудеться майстер – клас «Писанкарство». Також у центрі денного дозвілля при церкві Покрови Пресвятої Богородиці відбудеться подія «Гаївки на Личакові».

Поділитись: