Цьогоріч близько 70% соціального бюджету Львова скеровано на реалізацію міських програм соціальної підтримки та захисту учасників АТО /ООС та їхніх рідних. Центр надання послуг учасникам бойових дій, єдина в Україні Програма про захист інтересів та соціальна підтримка, забезпечення земельними ділянками, кооперативи і дачне містечко, допомога на передову — подаємо короткі підсумки реалізованого у Львові у 2018 році.

Соціальна підтримка учасників АТО.Для реалізації міських програм соціальної підтримки та захисту учасників АТО, у бюджеті міста було понад 100 млн. грн., а це близько 70% соціального бюджету Львова.

Єдина в Україні Програма про захист інтересів учасників АТО / ОСС.Програма дає змогу надавати одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових потреб бійців у розмірі 100 тис грн. Допомогу в розмірі 100 тис грн. у 2018 році отримали 1000 бійців АТО, а загалом за час її дії — 2100 бійців. Програма розрахована на 4 роки — до 2020 року, тому ще по 1000 бійців отримають виплати у 2019 і 2020 роках.

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій.Прийнято та подано в опрацювання 1266 пакетів документів; надано близько 14 тис. послуг бійцям та їхнім рідним, серед яких 5,7 тис. — інформаційні послуги, 395 — юридичні; 486 — психологічні; 3,8 тис. консультацій із соціальних питань; 6 тис. телефонних консультацій, 28 особам надана допомога у працевлаштуванні. Також центр скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти, здійснює прийом документів та виплати згідно з міськими програмами соціального захисту бійців.

Земельні ділянки, кооперативи і дачне містечко.Поряд із земельною ділянкою на вул. Під Голоском, площею 0,6350 га, на якій збудовано будинок для бійців, зарезервовано ще дві земельні ділянки, площами 1,69 га та 0,76 га. Розроблено проект детального плану будівництва дачного містечка для учасників АТО /ООС у Білогорщі, загальною площею 54,8 га, на 589 ділянок. Для бійців створено 7 гаражно-будівельних кооперативів, і на етапі створення — ще 3. Затверджено міську програму створення житлово-будівельних кооперативів з числа учасників ООС / АТО — мешканців міста Львова, які перебувають на кооперативному обліку у Львівській міській раді.

Допомога на передову і техніка для військових.За кошти міста придбано та передано військовим-учасникам АТО/ООС матеріально-технічних засобів та необхідних товарів на 680 тис грн: водонагрівачі, проводи, GPS-навігатори, дизельні мініелектростанції тощо. Для 84-тої бригади закуплено телевізори; для Військового госпіталю — пральну машину, книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту», дизель-генератор

Квартирна черга.На квартирному обліку в мерії перебуває 2188 учасників АТО-військовослужбовців, 17 сімей загиблих ветеранів війни-учасників АТО, 91 особа з інвалідністю війни внаслідок АТО (22 — з інвалідністю 1−2 групи, 69 — з інвалідністю 3 групи), 345 учасників АТО-працівників правоохоронних органів-мешканців м. Львова.

Поділитись: