Підопічним терцентру організували екскурсію на пожежно-технічну виставку

26 червня львів’яни літнього віку, що перебувають на соціальному обслуговуванні Львівського міського територіального центру, побували на пожежно-технічній виставці, що за адресою: вул. Підвальна,6.

Пожежно-технічна виставка функціонує з 1986 року на території середньовічного Львова, поблизу пам’ятника І.Федорову і Порохової вежі, та розміщена у приміщенні цікавої пам’ятки архітектури періоду еклектики – колишньому будинку пожежної частини. Будинок побудований у 1901 році в неороманському стилі по проекту архітектора І. Брунека. Фасад будинку прикрашає скульптура Святого Флоріана – покровителя пожежників (скульптор П. Війтович).

Зараз будинок виконує визначену функцію – в ньому, окрім виставки, розміщені Головне управління ДСНС України у Львівській області, Галицький районний відділ ГУ ДСНС України у Львівській області та перша самостійна державна пожежна частина СДПЧ-1. Експозиція пожежно-технічної виставки розміщена в трьох залах.

Експозиція першої залиприсвячена історії розвитку пожежництва на Галичині та Західно-українських землях. Відвідувачі мають можливість безкоштовно знайомитися з великою кількістю фотографій, унікальних документів і спорядження, які розповідають про час, коли боротьба з вогняною стихією починається на професійних засадах. Чисельні експонати виставки знайомлять відвідувачів з історією пожежної справи, а зразки старовинної та сучасної спеціальної техніки дають змогу прослідкувати за розвитком пожежно-рятувальної служби Львівщини.

Експозиція другої залидає можливість ознайомитись із основними причинами виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій, методами їх запобігання, засобами та способами їх ліквідації. Макети споруд, спеціальні інструменти, цікаві експонати дають можливість скласти враження про професійну діяльність пожежно-рятувальної служби Львівщини.

Експозиція третьої зали, яка була підготовлена та відкрита до 20-річчя аварії на Чорнобильській атомній станції, містить чисельні зібрання різноманітних свідчень найбільшої техногенної катастрофи світу, зокрема фотографії, документи, дитячу творчість та матеріали, які розповідають про долю 300 львівських пожежників, які приймали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Наше сьогодення, яке є динамічним, наповнене різними інноваційними рішеннями, виражене в різних аспектах нашого життя, потребує постійного емоційного заряду та участі в суспільних процесах, аби мати відчуття участі в громаді. Відповідно, літні люди, попри поважний вік та багатий життєвий досвід, хочуть і надалі черпати для себе нові враження та знання, поспілкуватись з однолітками, й просто гарно провести час, – культорганізатор Львівського міського терцентру Віра Костецька

Охочі брати участь у заходах дозвілля Львівського міського територіального центру можуть звертатися у відділення соціально-побутової реабілітації за тел.: 233-10-49, а також за тел.: 238-32-74

 

Поділитись: