Паперове та наукове шоу, майстер-класи та квести: для вихованців «Джерела» та львівських школярів організували спільні інклюзивні канікули

Упродовж чотирьох днів, з 28 по 31 жовтня, з 10:00 до 12:00 год., у навчально-реабілітаційному центрі «Джерело» триватимуть інклюзивні канікули. Організовують їх у «Джерелі» для понад 100 дітей – учнів із львівських шкіл №13 й №98 та, власне, для вихованців Центру. Слоган цьогорічних інклюзивних канікул – «Набутись разом»: тож увесь цей час дітки спільно розважатимуться та відпочиватимуть.

Як повідомили у «Джерелі», для усіх учасників інклюзивних канікул відбудеться безліч активностей та атракцій – паперове, наукове та поролонове шоу, майстерки з розфарбовування пряників та інші заходи.

«Усе це ми робимо для того, щоб навчитись приймати кожного та стати друзями, щоб інклюзія в школах не чинила опір від незнання, щоб це ставало нормою. Усі діти чудові і не мають «мурів» в головах, їм лише треба створювати спільні події, для того щоб вони звикали до інклюзивності. Діти «Джерела» особливо радо чекають подібних заходів, адже вони матимуть нових друзів, і спілкування з ними зазвичай продовжуються і по закінченню спільних канікул», – розповіла директорка Центру «Джерело» Зореслава Люльчак.

Інклюзивні канікули у «Джерелі» відбуваються уже третій рік поспіль. Традицію спільних інклюзивних канікул, під час яких діти спільно весело проводять час, у НРЦ «Джерело» започаткували ще у 2017 році.

«Розвиток інклюзії – один із пріоритетів у місті Львові. А одним із важливих факторів успішності інклюзії є прийняття дітей з інвалідністю, вміння з ними спілкуватись, товаришувати та бути поруч. Такі навички потрібно розвивати зі шкільного віку, тому ми проводимо багато інклюзивних заходів, щоб школярі мали нагоду бути поруч і вчились приймати кожного, не залежно від його особливостей розвитку», – зазначила заступник міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна.

Довідка

Благодійна установа Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» була заснована 1993 року батьками діток з інвалідністю товариства «Надія» та волонтерами з Канади. У 2008 році, за підтримки Львівської міської ради та у партнерстві з управлінням соціального захисту, на базі «Джерела» створено Львівський Міський Центр Реабілітації.

За 25 роки роботи Центру допомогу отримали більше 7 000 дітей та молоді з інвалідністю. Сьогодні у Центрі займаються 260 вихованців, та близько 300 сімей отримують консультаційний супровід та реабілітаційні послуги, в яких виховуються діти з порушеннями розвитку.

Поділитись: