Ми пам’ятаємо подвиг Героїв Крут

Львів пам’ятає. Щорічно 29 січня в Україні вшановують героїчний вчинок молодих українців, які ціною власного життя стали на захист ідеї самостійності України. З цієї нагоди для львів’ян літнього віку Львівського міського територіального центру в центрі денного дозвілля, що за адресою вул. Кирилівська, 3а, провели тематичну зустріч: «День пам’яті героїв Крут».

Під час проведення заходу дідусі та бабусі дізнались, що бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу села Пам’ятне під селищем Крути, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав, та набув особливого значення завдяки героїзму української молоді у свідомості багатьох українців. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені.

“Ми, як українці, громадяни, повинні ретельно вивчати історію нашої держави, адже в минулому багато фактів від всіх нас приховували різні «режими», і саме тепер, в період незалежності, необхідно людям як старшого віку, так і молодому поколінню нести істину про ці чи інші історичні події, які вписані героїчними описами на сторінках нашої історії “, –наголосив директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Віталій Брославський.

Того ж дня з нагоди відзначення 98-ї річниці подвигу Героїв Крут літні городяни побували на вечорі-реквіємі з вшанування подвигу Героїв у Львівському державному ліцеї із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Провела тематичну зустріч та організувала відвідування заходу пам’яті Героїв Крут культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

 

Поділитись: