Особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи можуть отримати матеріальну допомогу

В Україні реалізується спільний проект Міністерства у справах ветеранів України та Червоного Хреста України з підтримки ветеранів війни, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни. Відповідно до цього проекту ветерани війни можуть отримати грошову допомогу у 16 тисяч гривень.

Зараз проект поширюється на повнолітніх громадян України, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи, та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Кошти, у розмірі 4000 гривень на місяць, надходитимуть на банківський рахунок заявника. Здійснюватися виплати будуть упродовж чотирьох місяців незалежно від отримання ними інших видів допомоги. Подати заяву на отримання грошової допомоги можна тут :

Інструкція для подачі заяви на отримання грошової допомоги:

  1. Зайдіть на сторінку вебсайту
  2. Щоб розпочати, перейдіть за посиланням “Надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни”.
  3. Пройдіть електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
  4. Перевірте своє прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків та зазначте свій міжнародний номер банківського рахунку IBAN, номер телефону та адресу електронної пошти. Якщо у вас немає банківського гривневого рахунку, ви можете відкрити його в одному з банків на вибір та дізнатися його міжнародний номер IBAN. Якщо міжнародний номер банківського рахунку IBAN змінився, необхідно подати нову заяву на вебсайті
  5. Перед тим, як надіслати заяву, повторно перевірте свої дані та надайте згоду на обробку та передачу даних про себе для отримання грошової допомоги від міжнародної організації.
  6. Заяву буде надіслано до Мінветеранів, де буде верифіковано наявність статусу ветерана війни – особи з інвалідністю І або ІІ групи заявника в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Якщо особа відповідає цьому критерію, тоді знеособлені дані заявника в автоматичному режимі передаються до Червоного Хреста України для подальшої виплати грошової допомоги на вказаний у заяві банківський рахунок».

Важливо! Перед тим, як подавати заявку, пересвідчіться, що маєте електронний підпис. Детальну інформацію про те, як його отримати, ви можете знайти

Поділитись: