Одягнути, нагодувати, підтримати: у Львові працює Центр для бездомних осіб

Уже багато років у Львові на вул. Кирилівській, 3а діє Центр обліку та нічного перебування бездомних осіб. Фахівці установи надають різнопланову підтримку людям, котрі опинилися на вулиці. Зокрема, це – юридичні, інформаційні, медичні, соціальні та інші послуги. Також працівники Центру забезпечують відвідувачів установи гарячим харчуванням та сезонним одягом.

«Зараз на обслуговуванні в Центрі перебуває 2179 осіб з них 773 жінки, котрим ми надаємо комплекс послуг для виходу з бездомності. Лише за перше півріччя 2022 року працівники надали 2426 юридичних та інформаційних консультацій, 685 медичних послуг, здійснили 75 соціальних патрулів під час яких було виявлено 20 бездомних осіб, про яких ми не знали, оформили 16 паспортів, на облік поставили 118 осіб», – розповіла керівниця установи Ольга Ільчишин.

Особливу увагу в установі приділяють медичним послугам. Так, для профілактики захворювань медичні сестри регулярно скеровують бездомних для проходження медичних оглядів. Лише за шість місяців медсестри видали 136 скерувань на флюорографічне обстеження. Це допомогло виявити туберкульоз у 7 осіб. Послугами Центру користуються бездомні люди, котрі мають ампутовані кінцівки: щоб не виникало ускладнень медпрацівники постійно проводять перев’язки та огляди.

За півроку послугами відділення нічного перебування Центру скористались 155 осіб, з них 24 жінки та 131 чоловік. Також послугами відділення користуються 5 осіб похилого віку, котрим фахівці допомагають з оформленням в геріатричний пансіонат. У середньому у відділенні нічного перебування ночує 33 особи на добу.

В установі працює кухня, яка забезпечує разовим харчуванням усіх, хто приходить переночувати. Для них в установі складають 10-денне меню. Обов’язково готують першу та другу страви, салат та напій. За звітний період на кухні приготували 6362 порції.

Поділитись: