Незрячі львів’яни змагалися у конкурсі декламаторів

Сьогодні у Львові, в дворі спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка, відбувся конкурс декламаторів: 15 незрячих мешканців Львова змагалися у декламуванні віршів.

Як розповіла керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза, цього року учасники конкурсу самі обирали вірш, який вони декламували. Це могла бути поезія відомого автора або ж власні авторські вірші.

«Переможців конкурсу визначило журі, до складу якого також увійшли дві акторки Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва. Члени журі, до слова, зазначили, що усі учасники чудово справились з читанням віршів. А переможницею стала Лілія Кравченко, яка прочитала вірш, який вона написала. Її декламування було на професійному рівні. Друге місце посів Юрій Ломов: він також обрав для конкурсу власну поезію, а третє – Леся Кузьмів, яка прочитала вірш Тараса Шевченка. Але зауважу, що і переможці, і учасники конкурсу отримали чудові подарунки – набори постільної білизни», – розповіла Любов Кукуруза.

«Ми розуміємо важливість такого роду конкурсів для незрячих людей. Тому наше управління завжди підтримує заходи, які організовує Львівська територіальна первинна організація УТОС. На фінансову підтримку усіх заходів та соціальних ініціатив, які організовує УТОС у Львові цього року, з міського бюджету скерували 200 тис грн», –  зазначив начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

Слід зауважити, що невдовзі відбудеться онлайн-конкурс «Галицька пані». Участь у конкурсі візьмуть 15 жінок з інвалідністю по зору. Змагатимуться вони у двох вікових категоріях 33+ та 55+. Зокрема учасниці дефілюватимуть у вишиванці, розповідатимуть про себе та демонструватимуть свій талант.

Довідка:           

Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» є неприбутковою громадською організацією і налічує  понад 700 осіб з порушенням зору 1 та 2 груп. Свою діяльність організація провадить з листопада 1939 року як осередок незрячих на Львівщині, а з 1959 року – як окремий структурний підрозділ Всеукраїнської організації УТОСу.

Основними статутними завданнями організації є соціальний захист людей з інвалідністю по зору, їх медична, трудова та творча реабілітація, адаптація до умов зовнішнього середовища, інтеграція у здорове суспільство, підтримка культурного та освітнього розвитку, матеріальна підтримка особливо потребуючих членів організації.

Поділитись: