Львівська міська рада спільно з Українським фондом соціальних інвестицій анонсує про відкриття Центру соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і внутрішньо переміщених осіб. Центр запрацює на вул. Угорській, 2 (праве крило), і тут можна буде отримати комплексну соціальну допомогу.

«Перебуваючи у складних життєвих обставинах, дуже важливо не залишитися сам на сам зі своїми проблемами, а відчути підтримку і допомогу громади, знайти точку опори. І такою точкою опори для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і внутрішньо переміщених осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, буде цей Центр. В ньому згадана категорія громадян зможе отримати тимчасовий притулок — тобто у кризовий час вони матимуть можливість проживати у комфортних умовах, адже у Центрі передбачено приміщення для прання, харчоблок, санвузол, душові кімнати. Більше того, там функціонуватимуть приміщення для тренінгів, семінарів і майстер-класів, і фахівці Центру сприятимуть своїм підопічним у соціальній інтеграції, та надаватимуть психологічну і юридичну допомогу. А ще допомагатимуть у пошуках роботи», — розповідають в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.

Усі ремонтні роботи у Центрі вже завершені. Зараз триває етап введення об’єкта в експлуатацію, й одразу після цього розпочнеться процес заселення установи. Адже команда фахівців у Центрі вже працює.

«Дякую усім колегам, які долучені до цієї роботи, адже це спільний проект і німецького уряду, і міської ради, і Фонду соціальних інвестицій, і різних структур, депутатів — тобто багато людей долучені до цього проекту, і тим він унікальний. Ремонти завершені, документація про введення об’єкта в експлуатацію подана в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, і ми очікуємо її рішення. І вже тоді зможемо поселяти людей для тимчасового проживання», — зазначив Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту ЛМР.

Центр соціальної підтримки розрахований на 90 ліжко-місць: 80 місць передбачено для осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, і 10 місць — для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Умови для поселення у Центрі — складна життєва ситуація людини. І фахівці допомагатимуть цій людині вирішувати цю складну життєву ситуацію, інтегруватися у громаду. Адже окрім тимчасового проживання, в центрі можна отримати комплексну соціальну допомогу», — зазначив Ігор Гнат, директор Центру соціальної підтримки для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і внутрішньо переміщених осіб.

Зараз у Центрі активно працюють над формуванням переліку потенційних одержувачів соціальних послуг. Зокрема, Комісія з питань зарахування/відрахування та спірних питань при Центрі, до складу якої входять представники громадських організацій та місцевої влади, уже рекомендувала до поселення 37 осіб (з них — 11 дітей). Загалом заяви подали 58 дорослих осіб (разом із дітьми 74 особи).

«Німецький уряд підтримує ті громади, які в себе поміщають внутрішньо переміщених осіб, і фінансує проекти створення житла для їхнього проживання. І один з найбільших проектів є саме у Львові — Центр соціальної підтримки. Ми тішимося, що скоро переселенці будуть поселені туди і зможуть пройти соціальну адаптацію, займатися майстер-класами, пройти навчання і перепрофілювання», — зазначила Галина Ель Хатрі, консультант з розвитку громад УФСІ.

Максимальний термін проживання у Центрі становить 6 місяців, але за необхідності завершення здійснення заходів із соціальної адаптації чи соціальної інтеграції та реінтеграції, за погодженням Комісії, видається наказ директора Центру про продовження строку перебування осіб до року часу.

«Цей Центр — унікальний, адже в його моделі використані європейські стандарти — як в самому розташуванні кімнат, так і в його наповнені. Керівником Центру є представник громадської організації, якій знає методи і філософію праці з людьми в кризовій ситуації. Справді, внутрішньо переміщені особи, потрапляючи у кризову ситуацію, матимуть допомогу фахівців. А це може бути хвороба когось із членів сім’ї, термінове виселення з орендованого житла, втрата робочого місця. Дуже актуальним буде це поселення в зимовий період. В центрі буде забезпечено усі соціально-побутові послуги — це і кухні, і пральні відділення, і комп’ютерний зал. А також — наповнення соціальними програмами: психологічна допомога, правова грамотність, фінансова допомога. Також в центрі будуть площадки для діяльності громадських організацій для тренінгів, навчань, зустрічей, майстер-класів», — зазначила Оксана Рубай, депутат Львівської міської ради, голова Агенції по впровадженню проекту.

«Цей центр, який є продуктом співпраці міської влади і українського фонду соціальних інвестицій, буде цікавий для місцевої громади, і для внутрішньо переміщених осіб тим, що це не тільки місце тимчасового перебування. Він передбачає роботу соціальних майданчиків, роботу для громадського простору — а останнім часом активність громади є надзвичайно високою», — додає Оксана Яковець, радник з питань внутрішньо переміщених осіб у Львівській області.

У міському бюджеті розвитку на 2019 рік на виконання фасадних робіт у Центрі передбачено 1, 783 млн. грн. Крім того, для Центру з бюджету розвитку додатково виділили 164 700 грн: за ці гроші в установі встановлять систему відеонагляду.

Створення Центру здійснено в рамках проекту допомоги внутрішньо переміщеним особам «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», що фінансується за кошти Уряду Федеративної Республіки Німеччина через Банк Розвитку KfW та Львівською міською радою. Виконавці проекту: Український фонд соціальних інвестицій та управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Загальна вартість проекту становить 24,3 млн. грн. (з них близько 10 млн — кошти з міського бюджету м. Львова).

Поділитись: