З нагоди відзначення Дня Соборності України  та Дня пам’яті Героїв Крут відбувся соціальний захід для реабілітованих осіб міста Львова

Львів соціальний. В останню декаду січня в Україні відзначають дві пам’ятні дати як: День Соборності України (щорічно 22 січня) та День пам’яті Героїв Крут (щорічно 29 січня). З цієї нагоди управління соціального захисту Львівської міської ради провело творчий захід з подарунками для львів’ян з числа реабілітованих за 1 ст. ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». Захід пройшов в актовій залі Залізничної районної адміністрації.

«Захід розпочався хвилиною мовчання в пам’ять за загиблими Героями, які боронили нашу Батьківщину в минулому, так і сьогодні. В ході проведення для учасників виступили хор «Повстанець» Львівського крайового братства ОУН-УПА, та капела хлопців-бандуристів «Гамалія». Наприкінці присутні спільно виконали Гімн України, й одержали подарункові набори від міста. Хочу подякувати всім за участь у заході»,– зазначив начальник відділу соціальних програм управління соціального захисту ЛМР Олексій Неділя

Загалом від міста подарункові набори одержать 120 реабілітованих львів’ян згідно 1 ст. «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

«Сьогодні народ України переживає непрості сторінки новітньої історії, в яких нажаль присутня смерть, насильство, поранення, та тисячі поламаних доль співвітчизників. Це ті сторінки, які повинні пам’ятати майбутні покоління. Зрештою, наш захід присвячений Дню Соборності України та Дню пам’яті Героїв Крут це данина пам’яті про людей, які віддали життя чи свободу за рідну Батьківщину», –розповів в.о. начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин

Довідка: День Соборності – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

День пам’яті Героїв Крут – 29 січня 1918 року. Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії, яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом.

Указ Президента України про «День пам’яті Героїв Крут» №15/07, який відзначається 29-го січня, підписаний 15-го січня 2007-го року.

 

Поділитись: