Щорічно 13 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день незрячих.  У Львові усіляко допомагають людям, які втратили зір і опинились у важкій життєвій ситуації: цьогоріч, зокрема, особам з інвалідністю по зору місто виплатить одноразову матеріальну допомогу у сумі 500 грн. кожному. Відповідне розпорядження підписав міський голова Львова Андрій Садовий.

Зокрема, одноразову матеріальну виплату отримають 1088 осіб з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп – мешканців Львова. На ці потреби у міському бюджеті Львова передбачили 544 000 гривень. Кошти виплатить управління соціального захисту ЛМР у межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян м. Львова.

«Попри матеріальну виплату незрячі львів’яни отримують від міста й іншу допомогу. Зокрема, люди з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп користуються пільгами на оплату ЖКГ, отримують продуктові набори. Крім того, для громадських організацій, у тому числі й ГО, які об’єднують осіб з інвалідністю першої та другої груп по зору, проводяться конкурси заходів та проектів до співфінансування яких місто активно долучається», – додали в управлінні соціального захисту.     

Довідка

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для незрячих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме ця подія лягла в основу вибору дати Міжнародного дня незрячих.

Поділитись: