Люди з інвалідністю по зору отримають від міста матеріальну допомогу

До Міжнародного дня незрячих, який світова спільнота відзначає 13 листопада, людям з інвалідністю 1 та 2 груп по зору – мешканцям Львівської МТГ, місто виплатить одноразову матеріальну допомогу.

Як повідомили в управлінні соціального захисту Львівської міської ради, одноразову матеріальну виплату отримають 968 осіб. Зокрема:

– люди з інвалідністю по зору 1-ї групи: 622 мешканці отримають по 2000 грн;

– люди з інвалідністю по зору 2-ї групи: 346 мешканців отримають по 1500 грн.

Загалом на ці потреби з міського бюджету Львова скерують понад 1,7 млн грн. Кошти виплатить управління соціального захисту ЛМР у межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської міської громади.

Слід зауважити, що незрячі львів’яни отримують від міста й інші види допомог. Зокрема, люди з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг: вже у листопаді вони отримають вдвічі більшу  щомісячну адресну грошову допомогу для часткового відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. В опалювальний період (з листопада по березень) незрячі люди отримуватимуть 40% (1040 грн) від прожиткового мінімуму, а в неопалювальний період (з квітня по жовтень) – 20% (520 грн).

Довідка

Щорічно 13 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день незрячих. 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для незрячих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме цю подію обрали для дати відзначення Міжнародного дня незрячих.

Поділитись: