17 листопада відбулася чергова подорож з циклу «Мандрівки рідним краєм»

17 листопада відбулася чергова подорож з циклу «Мандрівки рідним краєм», організована для літніх городян, що перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у Свято-Успенську Унівська Лавру. Саме туди прямували екскурсанти – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, найбільшого монастиря.

Це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження. Однак, уже з часу першої згадки про цю монашу обитель, що припадає на ХІV ст., її називають духовною твердинею,

Групу людей похилого віку привітно зустрів брат Василь, який ознайомив усіх з історією монастиря. Розповідь про Туринську плащаницю. почута у стінах каплиці, де вона зберігається-просто унікальна(такого ніде не почуєш). У каплиці монастиря літні люди мали можливість скласти молитву перед чудотворним образом

Кожен, хто хоч раз відвідав Унів, знову прагне сюди повернутися, щоби зануритись в його особливу атмосферу святості. Той, хто звик до шуму і людського моря великих міст пізнає цілющу користь усамітнення й тиші.

Монаше життя – з його важким і непідсильним для світу аскетичним ритмом молитви і праці – стає тут зрозумілим навіть тому, хто ніколи й не мислив про монашество. Із цілющою водою, що витікає потічком з-під самісінького престолу Свято-Успенської унівської церкви, монастир сам є чудотворним джерелом спокою і умиротворення.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

 

Поділитись: