Сьогодні, 31 жовтня, сесія Львівської міської ради прийняла ухвалу «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого». Відтак, з 1 січня 2020 року збільшать розмір допомоги на поховання.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту ухвали, Львівською міською радою прийнято ухвалу від 07.06.2007 № 928 «Про встановлення розміру допомоги на поховання», якою затверджено ціни на ритуальні послуги на поховання померлих громадян у літній період у розмірі 851,50 грн., у зимовий період у розмірі 954,50 грн. Причому з 2007 року до сьогодні розмір допомоги на поховання не змінювався.

Рішенням виконавчого комітету від 09.08.2019 № 738 «Про встановлення ЛКП „Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг“ тарифів на ритуальні послуги» встановлено тарифи на окремі види ритуальних послуг. Згідно з цим рішенням підвищено тарифи на окремі види ритуальних послуг, що підлягають регулюванню, встановлені Львівському комунальному підприємству «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг».

«З метою соціальної підтримки осіб, що зобов’язалися поховати померлого, та приведення у відповідність розміру допомоги на поховання до встановлених тарифів, пропонуємо збільшити з 1 січня 2020 року розмір допомоги на поховання з 851,5 грн. до 1100 грн. у літній період та з 954,5 грн. до 2000 грн. у зимовий період. Запропонований розмір допомоги на поховання погоджено з департаментом економічної політики Львівської міської ради», — пояснили в управлінні соціального захисту ЛМР.

Тож з метою цільового та ефективного використання коштів міського бюджету, адресності надання допомоги, затвердили цей порядок. Це підвищить соціальну підтримку осіб, що зобов’язалися поховати померлого, забезпечить адресність надання допомоги на поховання, цільове використання коштів міського бюджету, убезпечить можливі зловживання зі сторони осіб, які звертаються за наданням допомоги на поховання, з огляду на те, що за рахунок коштів міського бюджету надається допомога на поховання осіб, які на день смерті не працювали, а розмір допомоги на поховання збільшується.

Поділитись: