У Львові на вул. К. Левицького, 67 відкрили оновлений Личаківський відділ соціального захисту

У Личаківському районі Львова з початку серпня цього року запрацював оновлений відділ соціального захисту за моделлю центру надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». Його відкрили на базі Личаківської районної адміністрації на вул. К. Левицького, 67.

«Ми старалися за декілька останніх років в кожному відділі соціального захисту зробити комфортні умови для прийому наших громадян, оскільки в соціальний захист звертається напевно, найбільша кількість громадян, порівняно з іншими службами і міста, і держави. До прикладу, минулого року по всіх відділах і управління соціального захисту міста звернулося більше 500 тисяч громадян. Всього у нас працює 299 працівників, і з них у Личаківському відділі — 35 працівників, які вже надали 50 тисяч консультацій цього року мешканцям Личаківського району.

Приміщення на Театральній були дещо некомфортні і для мешканців, і для працівників: не було можливості зробити електронну чергу, місце для очікування, дитячий куток, оскільки це старий будинок. Тому знайшли можливість реалізувати такий проект саме в Личаківській адміністрації, оскільки це комфортно вже за локацією — Личаківський район. І тепер для мешканців набагато зручніше — можна одночасно декілька справ вирішити в адміністрації: піти в Центр надання адміністративних послуг і здати необхідні документи, піти взяти довідку в Пенсійному фонді, який є на 1 поверсі, одразу оформити вид допомоги чи отримати консультацію у відділі соціального захисту. Це зручно. Є обладнаний підйомник для осіб з інвалідністю, створено комфортні умови для очікування, навіть якщо є невеличка черга. Все прозоро, видно, над чим працюють спеціалісти, чим зайняті. Є можливість також скористатися безкоштовним інтернетом”, — розповів Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради.

Зокрема, метою цього пілотного проекту є створення Центру для запровадження ефективної системи надання послуг у сфері соціальної політики шляхом об’єднання в одному будинку двох органів, які надають соціальні послуги. А це Личаківський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, та Личаківське об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова», — зазначив Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради.

В рамках реалізації цього пілотного проекту, проведено реконструкцію приміщень за адресою вул. К. Левицького, 67 на загальну суму 3,2 млн. грн. Зокрема, за рахунок видатків бюджету розвитку міського бюджету м. Львова — 2,2 млн. грн., за рахунок субвенції з державного бюджету — 1 млн. грн. Зараз уже завершено відповідні роботи та облаштовано приміщення Личаківського відділу соціального захисту управління соціального захисту Львівської міської ради, та Личаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова.

Довідка

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.10.2017 № 736-р «Про реалізацію на території м. Дніпра, Києва, Львова, Одеси та Харкова пілотних проектів щодо створення центрів надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс», Львівська міська рада бере участь в реалізації вищезазначеного пілотного проекту.

Окрім цього, Міністерством соціальної політики України, в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» 24.04.2018 та 10.05.2018, укладено договори з Об’єднанням підприємств ТОВ «КОМФОРТЗОН», ТОВ «ВК «ЕСТЕКО» та з ТОВ «ЕНДЖІ СЕРВ» для забезпечення офісними меблями та комп’ютерним обладнанням центрів соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс».

Станом на сьогодні вже доставлено комп’ютерне обладнання та офісні меблі, а також встановлено систему «Електронна черга», проводиться навчання спеціалістів для роботи на програмному забезпеченні цієї системи.

Поділитись: