У Львові вшанували пам’ять жертв Голодомору

Львів пам’ятає. Цього тижня напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, який щорічно вшановують у четверту суботу листопада (цьогоріч 23 листопада), в місті проходять різноманітні заходи по вшануванню пам’яті за людьми, які постраждали внаслідок Голодомору 1932-33 років.

Так, в четвер 21 листопада 2013 р. управління соціального захисту Львівської міської ради спільно із середньою школою №38 організували та провели вечір-реквієм, який відбувся в приміщенні актової зали районної адміністрації Шевченківського району.

На заході були присутні львів’яни, які в період 1932-33 рр. жили на території Голодомору (очевидці цих подій), в ході якого відбулась спільна молитва, тематичні виступи учнів СШ №38 у супроводі відеоряду архівних зйомок цих років.

Події 1932-33 років, на території сучасної України залишили фатальний слід в історії нашої держави, так як фактичні мільйонні жертви українців в ці роки призвели до втрати понад 10 млн. українців із урахуванням ненароджених поколінь. Це велика трагедія українського народу, наш обов’язок пам’ятати і шанувати пам’ять,– начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталя Федорович

Слід нагадати, що згідно розпорядження міського голови управління соціального захисту Львівської міської ради виплатить одноразову матеріальну допомогу 209-ти особам, що пережили Голодомор 1932-1933 років – мешканцям м. Львова, в розмірі по 200 грн.

ВАЖЛИВО!Цієї Суботи 23 листопада на площі біля пам’ятника Т. Шевченкові (проспект Свободи) о 15:30 год. відбудеться «Акція пам’яті жертв Голодомору» (о 16:00 год. загальнонаціональна хвилина мовчання). Прохання долучитись всіх небайдужих.

Довідка:У листопаді 2003 року 58-ма сесія Генеральної асамблеї ООН ухвалила «Спільну заяву з нагоди 70-ої річниці Великого голоду 1932–1933 років», де він визнавався національною трагедією українського народу. За ухвалення Спільної заяви проголосували 64 держави-члени ООН, у тому числі Росія.

23 жовтня 2008 року Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу.

28 квітня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про вшанування пам’яті загиблих в результаті голоду 1932–1933 рр. в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу, вшанувавши пам’ять загиблих від голоду і засудивши жорстоку політику сталінського режиму. ПАРЄ також зазначила, що «в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної Ради».

 

Поділитись: