У Львові впродовж п’яти місяців проводили цикл занять з іпотерапії для осіб з особливими потребами

Управління соціального захисту підтримує соціально-орієнтовані ініціативи. Так, в період з травня по вересень цього року, громадською організацією «Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил-здоров’я» для дітей та молоді з інвалідністю хворих на дитячий церебральний параліч, проведено цикл занять з іпотерапії для 10-ти осіб (загалом по 30 занять для кожного).

Навчальний практикум проводили в декілька етапів:

  • підбір вправ для занять з іпотерапії, відповідно до діагнозу неповносправних осіб;
  • навчання неповносправної молоді по виконанню вправ з іпотерапії інструктором з іпотерапії;
  • верхова їзда на конях з виконанням вправ у супроводі інструктора з іпотерапії.

Неповносправні молоді люди, підопічні громадської організації «Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил-здоров’я» відзначають, що відвідування занять позитивно впливає не лише на їх фізичне самопочуття, але й, що не менш важливо, на їхній загальний психоемоційний стан.

Навчальний практикум «Іпотерапія заради одужання» проводився в рамках фінансової підтримки громадських організацій інвалідів і ветеранів на реалізацію статутних завдань у 2017 році. Розмір фінансування заходу управлінням соціального захисту Львівської міської ради склав 45 тис. грн. Загальний розмір фінансової підтримки, передбаченої ГО «Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил-здоров’я» в рамках надання фінансової підтримки на реалізацію статутних завдань у 2017 році, склав близько 75 тис. грн.

«Підтримку в проведенні занять з іпотерапії ми надаємо вже не перший рік. Іпотерапія ― це світова практика, котра допомогла тисячам людей по всьому світу. І зараз вона все більше розвивається і стає популярнішою в Україні»,начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Демкович.

Довідка

Іпотерапія — метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

Позитивний вплив іпотерапії на здоров’я людини виявляється завдяки тому, що їзда верхи вимагає постійного тренування базових рефлексів, що передбачають відповідну участь м’язів тіла, а це відіграє велику роль у лікуванні пацієнтів, які страждають на порушення функцій опорно-рухової системи і системи керування.

 

Поділитись: