У Львові влаштували другий масштабний захід з надання безпритульним санітарно-гігієнічних та інших послуг

Сьогодні, 27 вересня, відбувся другий організований захід з надання комплексу санітарно-гігієнічних та інших послуг бездомним людям у «Домі милосердя», що на вул. Мазепи, 48. У події взяли участь близько 30 безхатченків. Загалом концепція, яку свого часу напрацювало місто, передбачає системну допомогу таким людям. Адже люди, які не мають помешкання, щодня можуть помитися, отримати чистий одяг та їжу, а також пройти первинний медичний огляд чи отримати допомогу фахівців у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб на вул. Кирилівській, 3а (бічна Шевченка), та у «Домі милосердя» на вул. Мазепи, 48, а також — у «Спільності взаємодопомоги «Оселя».

Зокрема, сьогодні під час заходу безпритульні змогли не лише помитися, а й отримати низку інших послуг — їм запропонували чистий одяг та перукарські послуги. Крім того, кожен, за необхідності, зміг отримати консультацію юриста, психолога та соціального працівника. Також усім бездомним запропонували скористатися можливістю отримати первинний фаховий медичний огляд. По завершенні усіх процедур відбулася спільна трапеза.

«Ми таку акцію у Львові робимо не вперше. Такі санітарно-гігієнічні послуги безпритульні можуть отримати і на вул. Кирилівській, і на вул. Мазепи, і в „Оселі“. Але цю акцію організовано для того, щоб якомога більше людей залучити. Розробили логістику, запросили перукарів, юриста, соціального працівника, психолога, медичного працівника. Також безпритульні мають можливість отримати чистий новий одяг, харчування та продуктові набори. Щоб організувати цей захід, соціальні працівники ходили у середовище безпритульних — це ті місця, де організовано для них харчування, або де є найбільше їхнє скупчення, і запрошували їх, розповідали про цей захід. Тому сьогодні ми маємо тут близько 30 осіб. Тому такі масштабні акції плануємо робити раз в місяць», — розповів Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту ЛМР.

Як акцентують в департаменті гуманітарної політики міста, мета цієї ініціативи — продемонструвати безпритульним можливості систематичного одержання основних первинних послуг і відчути очевидні переваги, адже у місті є всі умови для їх надання. Інформацію про можливість скористатись цією послугою серед безпритульних розповсюджують працівники управління соціального захисту, Львівського центру соціальних служб, спільно із працівниками Центру обліку та нічного перебування бездомних, які періодично відвідують місця організованого харчування бездомних, а також місця їхнього скупчення. Однак, Львівська міська рада також звертається до небайдужих громадян з проханням за можливості поширити інформацію про дану акцію серед безхатьків.

Мерія також звертається до усіх з проханням: якщо бачите безпритульну людину на вулиці — зробіть добру справу та підкажіть, де вона може отримати допомогу.

«Бездомні є всюди — в кожному місті України і світу. Ми всіх приймаємо. Тут у Львові є значна і посильна допомога таким людям — є багато місць, де можна поїсти і помитися, отримати одяг. Багато людей приїжджають і зі Сходу, які постраждали від війни, і це дуже болюче. Нам влада міська допомагає, і маємо спонсорів із-за кордону. Дуже важливо дати таким людям надію, що можна змінити спосіб життя», — зауважив брат Бернард зі згромадження Братів Альбертинців, які опікуються «Домом милосердя».

До слова, в місті помитися можна в кількох місцях. Власне, щоденно в Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб по вул. Кирилівська, 3а (бічна Шевченка) — тел.: 2331049. Тут також працює відділення нічного перебування, в якому особи можуть залишитися на нічліг, отримати теплий одяг, санітарно-гігієнічні послуги, послуги з реєстрації, а також першу медичну допомогу.

Також, щоденно санітарно-гігієнічні послуги бездомні можуть отримати у «Домі милосердя», що на вул. Мазепи, 48, Релігійної Місії «Карітас-Спес» Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви, яким опікується Згромадження Братів Альбертинців, з якими місто співпрацює.

Нагадаємо, 20 серпня відбувся перший такий організований захід з надання комплексу санітарно-гігієнічних та інших послуг бездомним людям.

Поділитись: