У Львові відбудеться фестиваль «Ковчег Дружби»

У неділю, 15 липня, у Львові в Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького відбудеться фестиваль «Ковчег дружби». Цей фестиваль уже другий рік поспіль проводить ГО «Лярш-Ковчег», яка працює з людьми з розумовою неповносправністю.

Під час фестивалю усі охочі зможуть взяти участь у різноманітних майстер-класах, які будуть цікавими як дорослим, так і малечі. Це виготовлення листівок, прикрас з фетру, солодощів з карамелі, освоєння петриківського розпису, жестової мови та ще багато цікавого. У всіх майстер-класах будуть залучені люди з особливими потребами, які також зможуть показати свої таланти в невеличкій театральній виставі.

Опісля на всіх чекає вечірня програма — концерт в неймовірно теплій атмосфері. Весь час на території фестивалю діятимуть ярмарок, безпрограшна лотерея, стіл взаємодопомоги, фотозони. Кожен охочий зможе долучитись до створення великої картини, де зможуть залишати побажання для Ляршу, своє бачення ролі людей з розумовою неповносправністю в житті міста.

Як зазначають організатори, захід покликаний показати львів’янам і гостям міста дари людей з особливими потребами, а також зібрати кошти на функціонування будинку тимчасового підтриманого проживання «Витанія» ГО «Лярш-Ковчег» на наступний 2019 рік.

Програма фестивалю:

14:00 − 20:00 – ярмарка виробів людей з розумовою неповносправністю;

14:00 – 17:00 – стіл взаємодопомоги «Лярш-Ковчегу»;

14:00 − 18:00 – дитяча зона (малювання казки на асфальті, клоуни);

14:30 − 18:30 – майстер-класи з Петриківського розпису, вироби з фетру, жестової мови, арт-терапія з психологом;

16:00 − 17:00 – майстер-клас з виготовлення солодощів з карамелі;

16:00 − 18:00 – банси;

18:30 − 19:00 – театральна вистава за участю людей з розумовою неповносправністю;

19:00 − 22:00 – концерт.

Довідка

До «Лярш-Ковчегу» належать 63 людей з розумовою неповносправністю, яких в спільноті називають друзями, та 30 асистентів. Загалом Г О «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами отримують соціально-побутові навички, разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма — це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності.

«Лярш-Ковчег» у Львові — це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році.

Мета спільноти — дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву.

У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш — це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 149 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах

Поділитись: