Місто шанує Героїв. 14 жовтня українська громадськість відзначає 76-тю річницю створення Української повстанської армії. Соціальна політика Львівської міської ради щодо цієї категорії громадян спрямована на забезпечення соціальних гарантій. Зокрема, управління соціального захисту ЛМР щомісячно виплачує ветеранам УПА доплату до пенсії в розмірі 2 тис. грн. Станом на сьогодні таку доплату отримує 193 ветеранів УПА.

Така щомісячна доплата до пенсії ветеранам Української повстанської армії (учасникам бойових дій УПА та інвалідам війни УПА) діє з 2008 року. Упродовж 2009-березня 2013 років вона була у розмірі 500 грн., з 1 березня 2013 року до 1 березня 2018 року — у розмірі 1000 грн. З 1 березня 2018 року ця доплата становить 2000 грн. Адже на державному рівні жодних пільг чи доплат до пенсії ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА чи вдовам політв’язнів не передбачено, а розмір пенсії ветеранів УПА, в основному, є невеликим.

Нагадаємо, що за рахунок коштів міського бюджету м. Львова надаються такі пільги (допомоги, компенсації):

ветеранам УПА:

– щомісячна доплата до пенсії ветеранам УПА у розмірі 2000 грн.

– пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 100% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.).

– пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50 відсотків додаткових робіт).

– муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (користується 10 сімей).

вдовам/вдівцям ветеранів УПА та вдовам/вдівцям політв’язнів:

– пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 50% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.).

– пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50% додаткових робіт).

– муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (1 сім’я користується муніципальною субсидією).

Поділитись: