У Львові скерували понад сто тисяч гривень на мандрівки для незрячих людей

Упродовж шести днів, з 27 серпня до 1 вересня, 25 незрячих мешканців Львова мандруватимуть Закарпаттям. Серед них – троє незрячих дітей віком 9−10 років, які вперше вирушили у багатоденну та захопливу мандрівку. Ця подорож стала можливою завдяки соціальному заходу «Мандрівна планета – 2», який напрацювали в ГО «Фонд реабілітації незрячих». А фінансову підтримку для організації заходу надали в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.

«Мандрівка Закарпаттям включає у себе відвідини замку Паланок, що у Мукачеві, Ужгородського та Невицького замків. Також учасники екскурсії побувають у центрі лозоплетіння в Ізі, у монастирях Нанково та Грушево, а ще відвідають водоспад Шипот та озеро Синевир. Також мандрівники побувають на буйволиній, страусиній та оленячій фермах. Важливо, що під час мандрівки подорожуючих супроводжує гід, який спеціально засвоїв аудіодискрипцію – методику коментування екскурсій і музейних експозицій для категорії незрячих та слабозорих клієнтів. Маю сподівання, що завдяки такому підходу учасники екскурсії отримають неабияке задоволення від поїздки», – зазначив начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Втім, це не єдина подорож, яка відбулась цього року у межах «Мандрівної планети». У травні люди з важкими порушеннями зору чотири дні мандрували Житомирщиною. Екскурсанти відвідали з десяток найцікавіших об’єктів області. Вони побували у місті Коростень, музеї Бальзака у с. Верхівня, у замку Радомишля, у музеях та костелах Бердичева, у музеї космонавтики в Житомирі та у палаці родини Терещенків.

Загалом в мандрівках до Житомиріської та Закарпатської областей взяло участь 50 осіб з інвалідністю по зору. На обидві подорожі в управлінні соціального захисту ЛМР скерували 106 тис гривень.

Нагадаємо, що соціальний захід «Мандрівна планета» відбувається уже другий рік поспіль. Стартував він торік: у 2017 році півсотні незрячих людей побували у Черкаській та Чернігівській областях. Наступного 2019 року незрячі мандрівники планують побувати на Вінниччині та Чернівеччині.

Поділитись: