Упродовж чотирьох днів, з 18 до 21 травня, 25 незрячих мешканців Львова мандруватимуть Житомирщиною. Подорож відбудеться в рамках соціального заходу «Мандрівна планета – 2», який напрацювали в ГО «Фонд реабілітації незрячих», а також за фінансової підтримки Львівської міської ради. Про це повідомив начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

«Зараз є надзвичайно багато цікавих екскурсійних турів Україною: та вони зовсім не пристосовані для людей з важкими порушеннями зору, бо не враховують специфіку подання матеріалу для людей, які не бачать. А от «Мандрівна планета» – річ зовсім інша. Адже під час мандрівок, які відбуватимуться у його межах, подорожуючих супроводжуватиме гід, який спеціально засвоїв аудіодискрипцію – методику коментування екскурсій і музейних експозицій для категорії незрячих та слабозорих клієнтів. Завдяки такому підходу, сподіваюсь, учасники екскурсії отримають неабияке задоволення від поїздки», – зазначив Ігор Кобрин.

Під час мандрівки Житомирщиною, екскурсанти матимуть змогу відвідати з десяток найцікавіших об’єктів області. Вони відвідають місто Коростень, музей Бальзака у с. Верхівня, старожитності Коростишіва та замок Радомишля, музеї та костели Бердичева, собори та музей космонавтики в Житомирі, Словечансько-Овруцький кряж та палац родини Терещенків.

«Втім, це не єдина подорож, яка відбудеться цього року у межах «Мандрівної планети». Восени, скажімо, люди з важкими порушеннями зору мандруватимуть ще й Закарпаттям. Зокрема, подорож включатиме у себе відвідини замку Паланок, що у Мукачеві, Ужгородського, Невицького та Чинадіївського замків. Також учасники екскурсії побувають у центрі лозоплетіння в Ізі, у монастирях Нанково та Грушево, а ще відвідають водоспад Шипот», – додав Ігор Кобрин.

Загалом в мандрівках до Житомиріської та Закарпатської областей візьме участь 50 осіб з інвалідністю по зору. На обидві подорожі в управлінні соціального захисту ЛМР скерували 106 тис гривень.

Нагадаємо, що соціальний захід «Мандрівна планета» відбувається уже другий рік поспіль. Стартував він торік: у 2017 році півсотні незрячих людей побували у Черкаській та Чернігівській областях.

Поділитись: