Група дорослих осіб з розумовою неповносправністю, яких супроводжують асистенти-волонтери, вирушила в п’ятиденну подорож ус. Ясениця-Замкова, де учасники подорожі житимуть на базі відпочинку. Ця мандрівка стала можливою завдяки соціальному заходу «Долаємо бар’єри разом», який напрацювали в ГО «Лярш-Ковчег», а також фінансової підтримки Львівської міської ради. Про це розповів начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

«Учасниками мандрівки є півсотні осіб з розумовою неповносправністю, 12 з яких мають комплексну розумову і фізичну неповносправність і потребують постійного цілодобового догляду при харчуванні, пересуванні та гігієнічних процедурах, а також 24 асистенти та волонтери, які надаватимуть супровід. Живуть вони на базі відпочинку, де їм організовують цікаве дозвілля. Упродовж п’яти днів особи з особливими потребами разом із волонтерами ходитимуть до річки чи в гори, гратимуть у спортивні ігри на природі чи настільні ігри, матимуть командні змагання і конкурси талантів», – зазначив Ігор Кобрин.

Загалом в межах заходу «Долаємо бар’єри разом», попри подорож до Ясениці-Замкової, відбудеться ще два одноденні виїзди в інші населені пункти: Раковець та Унів. На ці три подорожі в управлінні соціального захисту ЛМР скерували майже 120 тисяч гривень

«Усі ці мандрівки покликані сприяти адаптації людей з розумовою неповносправністю у суспільстві і у побутових речах, розширенню їхнього кругозору, можливості побачити щось нове, відволіктись від сірих одноманітних буднів. А ще вони сприятимуть активній соціальній реабілітації, соціалізації та інтеграції у новому середовищі», – додали у ГО «Лярш-Ковчег».

Нагадаємо, що такі соціальні заходи ГО «Лярш-Ковчег» та управління соціального захисту проводять уже не перший рік. Зокрема, у 2018 році по півсотні осіб з особливими потребами побували в одноденних подорожах у Гошеві, Бориславі, Раковці, Тернополі та Меденичах, а також у чотириденній мандрівці до с. Лібухова, що на Старосамбірщині.

Поділитись: