В управлінні соціального захисту ЛМР передбачили кошти на фінансову підтримку заходів, які напрацювали громадські організації для їх подальшої реалізації у соціальній сфері. Зокрема, на 14 соціальних ініціатив ГО, які обрала конкурсна комісія, а це – члени громадської ради при УСЗ, депутати міської ради та фахівці управління, у 2019 році скерують955 625гривень.

«Цьогоріч ми фінансово підтримаємо декілька дуже потрібних пропозицій: наприклад захід «Функціонування осередку підтримки безпритульних людей», який створили у «Спільноті взаємодопомоги «Оселя». Власне, ми скеруємо для спільноти 91 тисячу гривень на закупівлю продуктів харчування, миючих засобів, господарських товарів, медикаментів. Тож безпритульні, які туди звернуться за допомогою, зможуть поїсти, випрати свій одяг та отримати інші послуги», – розповів начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Крім того, в управлінні фінансово підтримають декілька заходів, які напрацювали соцпрацівники Благодійного фонду «Карітас – Львів УГКЦ». Серед них – сімейний табір «Відновлення сімейних традицій відпочинку»; табір «Омріяний відпочинок»;«Літній табір для соціальної реабілітації молодих людей з особливими потребами»; Свято присвячене Міжнародному дню захисту дітей «Право на дитинство одне у всіх дітей». Дофінансування цих ініціатив з міського бюджету – понад 149 тис. грн. Також в управлінні підтримали ініціативу дошкільного закладу освіти БФ «Карітас – Львів УГКЦ» «Шкільний портфелик», в рамках якого для вихованців кризового центру «Діти вулиці», які 1 вересня 2019 року підуть у 1-й клас, придбають канцелярське приладдя та портфелик.

Ще один цікавий захід запропонували у Львівському обласному осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів» – інтегрований концерт «Відчинилося життя». На фінансову підтримку цієї пропозиції, а вона передбачає проведення концерту за участю незрячих вокалістів та провідних артистів української естради у супроводі оркестру у Полтаві та Кропивницькому, в управлінні нададуть 150 тис. гривень. А захід Львівської територіальної первинної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих», в межах якого – проведення виставки творчих робіт незрячих і святкового концерту, підтримали на суму у 30 тисяч гривень.

«Хочу відзначити кілька ініціатив – мандрівок для дітей та дорослих з особливими потребами. Це, зокрема, напрацювання Фонду реабілітації незрячих «Мандрівна планета – 3»: на фінансування 2-х відокремлених у часі кількаденних автоподороржей Вінницькою та Чернівецькою областями осіб з інвалідністю по зору та їх супроводжуючих ми надамо 124 тис. гривень. На цикл поїздок Львівщиною для підопічних ГО «Лярш-Ковчег», а це особи з розумовою неповносправністю, перерахуємо понад 119 тис. грн. Ну а ГО батьків і дітей з вадами слуху «Дзвін» отримає 140 тис. грн. підтримки на поїздку дітей з вадами слуху на оздоровче таборування до моря», – додав Ігор Кобрин.

Слід зауважити, що цьогоріч сума, яку скерують в управлінні соціального захисту на соціальні ініціативи громадських організацій у порівнянні з минулим роком суттєво збільшилася. У 2019 році в УСЗ на ці потреби передбачили 955 625 гривень, тоді як у 2018 році – 795 850 гривень.

Поділитись: