У Львові провели вечір пам’яті «Схилімо голови в скорботі» присвячений жертвам Голодомору 1932-1933років

Минуле століття пронеслося над Україною трьома жахливими голодоморами: 1921-1922рр., 1932-1933рр., 1947років. Найбільш нищівним для нашого народу виявився голодомор 1932-33 рр., який за підрахунками різними дослідників забрав близько 10 млн. осіб. З цих втрат 3 млн. 941 тис. людей померли безпосередньо від голоду і 6 млн. 122 тис. – складають ненароджені.

Відтак з метою вшанування пам’яті про жертв цих скорботних сторінок нашої історії у Львові провели вечір пам’яті для львів’ян літнього віку за участю очевидців цих подій «Схилімо голови в скорботі», який відбувся минулої п’ятниці 21 листопада в актовому залі Львівського музею історії релігії. Захід організовано Львівським міським територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

«Близько сотні присутніх мали змогу спільно вшанувати пам’ять невинно-закатованих українців. Вечір розпочався «Моливою» у виконанні народного самодіяльного хору «Нескорені» під керівництвом Богдани Сімович. В ході заходу також переглянуто фільми по Голодомору. На вечорі були присутні й очевидці цих жахливих подій. Так Мокра Тетяна Макарівна, голова спілки політв’язнів та репресованих Галицького району поділитися спогадами про пережиту нею трагедію. Свої переживання про Голодомор розповіла й Картасюк Галина Фелеймонівна.Завершили вечір віршем, що написав завідувач Галицького відділення територіального центру Микола Іванович Модь», –розповів директор Львівського міського терцентру Віталій Брославський

Розділити скорботу про загиблих прийшли і представники влади, зокрема, до всіх присутніх звернувся в.о. начальника управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Ігор Кобрин.

«Події, які відбулись на території сучасної України 1932-33 років навіки залишаться в серцях наших громадян. І наш обов’язок цю пам’ять підтримувати і поширювати правду про ці події, які ретельно приховувались комуністичним режимом. Принагідно хочу повідомити, що управління соціального захисту Львівської міської ради виплачуватиме одноразову матеріальну допомогуособам,які пережили Голодомор 1932-1933 років – мешканцям м. Львова, які перебувають на обліку у відділах соціального захисту у розмірі 200 грн. кожному. Допомогу отримають 196 осіб, на ці потреби в бюджеті міста передбачили кошти в сумі 39,2 тис. грн., яка є символом пам’яті про ці події»,– повідомив в.о. начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин

Охочі брати участь у заходах дозвілля Львівського міського територіального центру можуть звертатися у відділення соціально-побутової реабілітації за тел.: 233-10-49, а також за тел.: 238-32-74.

Довідка:Указом Президента України № 1310/98 від 26.11.1998р. в Україні встановлено День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій у четверту суботу листопада.

 

Поділитись: