У Львові презентували стрічку з аудіодискрипцією «Той, хто пройшов крізь вогонь»

Сьогодні, 30 жовтня,на камерній сцені Національного театру ім. М. Заньковецької ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» презентувала кінострічку з аудіодискрипцією «Той, хто пройшов крізь вогонь». Цей кінофільм зможуть «побачити» особи з повною або майже повною втратою зору.

Як повідомили в управлінні соціального захисту ЛМР, кінострічку адаптовано в рамках соціально-культурного проекту «Кіно для незрячих: художній фільм «Червоний» та інші». А фінансову підтримку проекту, а це понад 86 тисяч гривень, надали з міського бюджету Львова.

В межах цього проекту упродовж року команда фахівців, у складі якої – актриса Олександра Бонковська (автор аудіодискрипції, диктор), Володимир Сватенко і Ярослав Босий (звукорежисери), Оксана Потимко (автор проекту, консультант і експерт) – працює над адаптацією для глядачів з важкими вадами зору 5-ти кінофільмів. Угоду про усі 5 стрічок укладено з ТОВ «ІнсайтМедіа» та «ІнсайтМедіа» Продюсерський центр.

Наразі незрячим і слабозорим львів’янам автори проекту презентували художній фільм «Червоний» – презентація відбулась наприкінці червня з нагоди Дня Конституції України. А з нагоди Міжнародного дня білої тростини організатори продемонстрували кінофільм «Гніздо горлиці». До кінця цього року заплановано організувати презентацію стрічок «Іван Сила» та «Стрімголов».

Готові художні фільми з аудіодискрипцією розміщені на веб-сторінці usi.org.ua і є доступними для незрячих та слабозорих мешканців України.

Поділитись: