Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. N 189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме» тимчасова державна допомога дітям у випадках, якщо місце проживання батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, призначається одному з батьків у випадках, якщо:
• рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;)
• стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
• місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено..

Тимчасова державна допомога призначається на кожну дитину до досягнення нею 18-річного віку. Тимчасова державна допомога не призначається на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням та які перебувають на повному державному утриманні.

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менший від мінімального розміру аліментів на одну дитину, то сума тимчасової державної допомоги визначається як різниця між розміром призначених судом аліментів та сумою, що становить 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку.

Для призначення тимчасової державної допомоги подаються такі документи:
• паспорт заявника;
• копія свідоцтва про народження дитини;
• довідка про реєстрацію місця проживання дитини та заявника.

Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються:
• копія виконавчого листа (або рішення суду) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;
• довідка державної виконавчої служби про неможливість стягнення аліментів з одного з батьків дитини внаслідок ухилення від їх сплати (тобто рішення суду щодо стягнення аліментів не виконується);
• довідка відповідної установи про перебування одного з батьків під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі,
• психіатричній лікарні (якщо один з батьків дитини не має можливості її утримувати).
• повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання одного з батьків не встановлено;
• довідка про розмір аліментів у разі отримання аліментів у твердій грошовій сумі, що визначається рішенням суду;
• довідка з місця навчання дитини.

Допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи. Для призначення допомоги на наступний шестимісячний строк необхідно подати лише заяву, в якій повідомити про обставини, що можуть бути підставою для продовження виплати допомоги.
З 1 січня 2013 року розмір тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів становить: на дітей віком до 6 років 291,6 грн., і на дітей віком від 6 до 18 років 363 грн.

Для отримання детальнішої інформації необхідно звертатись у районні відділи соціального захисту за телефонами:

Галицький: тел.: 235-80-83 (вул. Ф. Ліста, 5)
Личаківський: тел.: 235-71-62 (вул. Театральна, 10)
Залізничний: тел.: 295-82-28 (вул. Виговського, 34)
Франківський: тел.: 237-50-81 (вул. Ген. Чупринки, 85)
Шевченківський: тел.: 252-28-40 (вул. Липинського, 11)
Сихівський: тел.: 254-64-80 (просп. Черв. Калини, 66)

Поділитись: