У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх львів’ян

Вчора, 11 травня городяни поважного віку Львівського міського територіального центру, побували на пожежно-технічній виставці.

В часі проведення екскурсії літні люди дізнались, що пожежно-технічна виставка функціонує з 1986 року на території середньовічного Львова, поблизу пам’ятника І.Федорову і Порохової вежі, та розміщена у приміщенні цікавої пам’ятки архітектури періоду еклектики – колишньому будинку пожежної частини. Будинок побудований у 1901 році в неороманському стилі по проекту архітектора І. Брунека. Фасад будинку прикрашає скульптура Святого Флоріана – покровителя пожежників (скульптор П. Війтович).

Зараз будинок виконує визначену функцію – в ньому, окрім виставки розміщені Головне управління ДСНС України у Львівській області, Галицький районний відділ ГУ ДСНС України у Львівській області та перша самостійна державна пожежна частина СДПЧ-1. Експозиція пожежно-технічної виставки розміщена в трьох залах.

Експозиція першої зали присвячена історії розвитку пожежництва на Галичині та Західно-українських землях. Відвідувачі мали можливість безкоштовно ознайомитися з великою кількістю фотографій, унікальних документів і спорядження, які розповідають про час, коли боротьба з вогняною стихією починається на професійних засадах. Чисельні експонати виставки ознайомили присутніх з історією пожежної справи, а зразки старовинної та сучасної спеціальної техніки дали змогу прослідкувати за розвитком пожежно-рятувальної служби Львівщини.

Експозиція другої зали дає можливість дізнатися про основні причини виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій, методи їх запобігання, засоби та способи їх ліквідації. Макети споруд, спеціальні інструменти, цікаві експонати дають можливість скласти враження про професійну діяльність пожежно-рятувальної служби Львівщини.

Експозиція третьої зали, яка була підготовлена та відкрита до 20-річчя аварії на Чорнобильській атомній станції, містить чисельні зібрання різноманітних свідчень найбільшої техногенної катастрофи світу, зокрема фотографії, документи, дитячу творчість та матеріали, які розповідають про долю 300 львівських пожежників, які приймали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: