У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх львів’ян

Вчора літні городяни міського територіального центру відвідали музей, що знаходиться у приміщеннях головного корпусу університету “Львівська Політехніка”, який був споруджений у 1874-1877 рр. архітектором Юліаном Захаревичем у стилі неоренесансу. Аттик оздоблює латинський девіз “Наука і Мистецтво” та скульптурна група різця Леонарда Марконі, що зображує Інженерну науку, Архітектуру та Механіку.

В часі проведення екскурсії присутні дізналися історію створення закладу. В музеї зібрано документи (найдавніші 1848-1850, 1858, 1870-1890 рр.), експонати пов’язані з різними ділянками технічних досягнень, ілюстративний матеріал про становлення та розвиток навчального закладу, про відомих педагогів та вчених, що працювали тут у різні часи. Тут також представлені матеріали про славетних випускників, про контакти Львівської політехніки з іншими технічними закладами світу.

Відвідувачам музею було цікаво побачити фото професорів Львівської політехніки біля головного корпусу, датоване 1925 роком, інтер’єри гуртожитків Політехніки початку ХХ ст., портрети відомих професорів Івана Левинського, Абданка Абакановича, Романа Сас-Залозецького, Стефана Банаха, чимало цікавих документів, пов’язаних із фізиком світової слави Марією Кюрі-Склодовською.

В ході мандрівки літні люди побували в актовому залі Львівської політехніки де дізнались, що 13 вересня 1880 р., перебуваючи у Львові, Академію відвідав цісар Франц-Йосип. Він вписав своє прізвище до Пам’ятної книги (тепер вона зберігаєься у Вроцлаві). Імператор подарував Академії свій портрет, а також виступив замовником одинадцяти монументальних живописних творів, які були задумані для Актової зали як своєрідні алегорії розвитку суспільства, його досягнень і технічного поступу. Роботи були виконані в майстерні відомого польського художника Яна Матейки його учнями. Їхні творіння сьогодні прикрашають Актову залу Політехніки.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: