У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх львів’ян

В рамках плану заходів, 31 березня, городяни поважного віку Львівського міського територіального центру побували у Національному музеї імені Андрея Шептицького, де відвідали виставку Івана Марчука «Генотип вольності» присвячену 80-літтю від дня народження митця. Під час екскурсії літні люди дізнались, що Іван Марчук (народився 1936 р.) – один із найвідоміших українських художників у світі, володар високих звань народного художника України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. За оцінкою британського часопису «The Daily Telegraph» (2007) митець увійшов до списку Ста геніїв сучасності. Зараз художник живе і працює в Києві.

На виставці представлено 61 твір із циклів «Пейзаж», «Біла планета», «Погляд у Безмежність». Загалом у доробку майстра – близько 5000 картин, котрі перебувають у галереях та приватних колекціях по всьому світу.

В часі спілкування з науковим працівником музею п. Христиною Мельник, присутні довідались, що Іван Марчук винайшов власну оригінальну техніку, якій придумав назву «пльонтанізм». Вона полягає у балансуванні на межі рукотворного і технологічного накладання мазка, й через складність й філігранність виконання практично не підлягає повторенню. Художник систематизував свої роботи в 11 творчих циклів.

Упродовж останніх трьох років полотна художника експонувалися переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща), виконуючи функцію носіїв народної дипломатії й утверджуючи місце України в європейському та світовому культурному просторі.

” Літні люди, проявляють велике бажання долучатися до культурних акцій, які організовують працівники нашої установи. А їхнє бажання до участі є основним мотиваційним моментом продовжувати й надалі працювати в напрямі культурного збагачення всіх категорій громадян “, – розповів директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Віталій Брославський.

Організувала відвідування виставки культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

 

Поділитись: