У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх людей

В рамках плану заходів дозвілля літні городяни Львівського міського територіального центру вчора відвідали музей історії Львівської залізниці. Під час проведення екскурсії дідусі та бабусі довідались, що музей був відкритий 4 листопада 2001 року на честь ювілею 140-річчя Львівської залізниці. Експозиція музею розповідає про народження та будівництво залізниці в Галичині, Волині, у Карпатах та далі – на південь – до міста Чернівці за часів Австро-Угорщини, Польщі, СРСР та на сучасному етапі розвитку України.

Під час заходу відвідувачі оглянули експонати музею, серед яких унікальні розпорядчі документи, фотографії, макети, прилади, інструменти та однострої залізничників різних часів. Гордістю музею вважається альбом «Будівництво колії Володимир-Волинський — «Сокаль», видання 1916 року; тримовні пасажирські квитки 1918-1921 років; лічильна машина “Коптомір”, що використовувалася до 1939 року. Експозиція музею поповнилася новими експонатами, яка повно і достовірно відображає довгий трудовий шлях залізниці в Галичині, показує надзвичайно складну політичну та історичну ситуацію, зокрема наслідки двох світових війн, що завдали залізниці значних збитків.

Музей – відображення історії нашої магістралі – збирався як велика мозаїчна картина маленькими частками, в архівах вишукувалися документи, що мають історичну вагу, на підприємствах віднаходилися зразки техніки та пристроїв, що стали експонатами, які відображають характер та специфіку роботи залізничників у різні часи. Музей обладнано проектором та екраном, тому відвідувачі мали можливість переглянути відеофільми про Львівську залізницю.

Львівська залізниця – найстарша із залізниць України, у неї поважне минуле, її історія – це історія кількох поколінь людей і різних епох. Сьогодні надзвичайно важливо зберегти цю історію для поколінь наступних, продемонструвати їм усю її масштабність.

Організувало відвідування музею відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: