У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх людей

Вчора, 10 листопада, городяни поважного віку Львівського міського територіального центру побували на пізнавальній екскурсії в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Під час екскурсії присутні довідались, що Музей етнографії та художнього промислу – єдиний музей етнографії в Україні, був створений 1951 року та підпорядковується Інституту народознавства Національної Академії Наук України. Сьогодні його експозиція поділяється на два відділи: етнографічний (понад 44 000 експонатів) і мистецького промислу (понад 28 000 експонатів).

В ході проведення екскурсії літні люди пізнали глибини розвитку народних культур, особливості побуту, обрядів і звичаїв, побутової культури та народного мистецтва українців, а також зразків декоративно-ужиткового мистецтва народів світу. Дізнались про те, що історія музею сягає останньої чверті ХІХ ст., періоду заснування у Львові двох великих музейних осередків – Міського промислового музею (1874 р.) та Музею Наукового товариства ім. Т. Шевченка (1895 р.), які відіграли значну роль у збиранні, збереженні та популяризації творів народного і професійного декоративно-ужиткового мистецтва, розвитку етнографічної та мистецтвознавчої наук.

Люди, які перебувають на схилі літ, потребують не меншої життєвої активності ніж молодь. Власне, в цей період життя хочеться пізнати то нове, на що не вистачало часу чи не було змоги в молоді роки. Тому організація таких заходів дає змогу старшим людям й надалі розвиватись і відчувати себе активними членами громади.

Організувало відвідування музею відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: