У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх людей

В рамках плану заходів, городяни поважного віку Львівського міського територіального центру 17 листопада побували в Художньо-меморіальному музеї Івана Труша, що є філіалом Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, знаходиться в будинку художника спорудженому за проектом відомого архітектора О. Лупшинського.

З 1951 року тут була відкрита майстерня — музей І.Труша, якою завідувала донька художника Аріадна. Згодом, діти Івана Труша, Аріадна та Роман подарували будинок музею з метою створення у ньому меморіальної експозиції, яка була відкрита у 1989 р. до 120-лігнього ювілею художника.

В часі проведення екскурсії присутні дізнались, що Іван Труш — видатний український художник кінця XIX-першої половини XXст., великий майстер пейзажу, портрету, побутового жанру. Сучасник Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника, Михайла Грушевського, Миколи Лисенка, Станіслава Людкевича, Соломії Крушельницької, з якими його єднали дружні стосунки.

Літні люди ознайомились з експозицією, на якій представлені оригінальні твори художника різних періодів: краєвиди Криму, Єгипту, Палестини, з серій «В обіймах снігу», «Сосни», «Життя пнів», твори на гуцульську тематику. Також портрети видатних діячів української культури та родинні портрети. Архівні матеріали, листи та особисті записи Івана Труша доповнюють експозицію, побудовану за хронологічним, тематичним та жанровим принципом, з метою висвітлити багатогранний талант художника, громадського і культурного діяча.

Літні люди, проявляють велике бажання долучатися до культурних акцій, які ми організовуємо для них. А їхнє бажання до участі є нашим чи не основним мотиваційним моментом продовжувати й надалі працювати в напрямі культурного збагачення всіх категорій громадян, які цього бажають.

Організувало відвідування музею літніми людьми відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: