У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх людей

В рамках плану заходів, 24 листопада, городяни поважного віку Львівського міського територіального центру побували в першому, і на даний час єдиному, музеї скла в Україні. Під час екскурсії, літні люди дізнались, що музей скла відкритий у вересні 2006 року у рамках святкувань 750-річчя Львова. Експозиція музею поділена на два розділи «Історичне скло» і «Сучасне скло».

У першому відділі літні мандрівники були зачаровані мініатюрними глечиками, флакончиками, бальзамаріями, давньоруськими намистинками, уламками браслетів, перстенів, фрагментами мозаїк із Києва, Теребовлі та Галича, а також пам’ятками ХІІ ст. з археологічних досліджень ремісничого посуду літописного Звенигорода відомого українського археолога І. Свєшникова, склом XVI – XVII ст. з колекції Петра Лінинського. У другому відділі виставляються змінні експозиції – тут представляються сучасні роботи львівських склодувів, що вони їх творять на щорічних Склодувних симпозіумах у Львові, які проводяться з 1989 року.

Під час екскурсії відвідувачі мали можливість ознайомитися з різним за функціональним призначенням склом: ужитковим (чарки, бокали, пивні кухлі), ужитково-церемоніальним (вівати), декоративно-ужитковим (штофи), декоративним (намисто, браслети), елементами інтер’єру (профітки). Серед представлених пам’яток особливо вартісні вироби Коростівської гути, продукція якої у ХІХ ст. конкурувала з виробами таких високо розвинутих осередків гутництва, як Богемія та Сілезія. Досягненням гути було варіння золотого рубіну, з якого робилися наклади для профіток та нитки для декорування ніжок. Один з експонатів – парадний сервіз з монограмою Ізабелли Любомирської, попри свою неабияку мистецьку вартість, має значну історичну цінність.

Експонати Музею скла збагатили відвідувачів знаннями щодо еволюції виробництва скла, познайомили з давніми центрами гутного скла Галичини, асортиментом скляного виробництва, характерним для певного періоду, прикладами найхарактерніших прийомів декоративного оздоблення, орнаментикою та подарували велике естетичне задоволення.

Організувало відвідування музею відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: