У Львові незрячі змагалися у конкурсі на швидкість читання

У Львові в приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбувся завершальний етап конкурсу «Українська писемність шрифтом Брайля». Участь у ньому взяли 15 незрячих мешканців Львова, які цього разу змагалися у читанні на швидкість. Про це повідомили в управлінні соціального захисту ЛМР.

Як розповіла керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза, читали учасники уривок з книги Ніни Фіалко «Гніздо для зозулі».

«Усі учасники конкурсу, на думку професійного журі, показали чудові результати. Адже вони не тільки продемонстрували вміння швидко читати, а й під час читання враховували усі розділові знаки та ще й робили це з інтонаційним забарвленням. Повірте, враховувати такі нюанси надзвичайно складно для тотально незрячих людей! А майже усі наші учасники, у тому числі й троє переможців, мають саме такий діагноз. До речі, читали на швидкість люди різного віку: наймолодший наш учасник – 23 – річний хлопець, найстаршій учасниці – 82 роки.

Щодо переможців: беззаперечну першість виборола Оксана Вавілова, яка за 2,5 хвилини «прочитала» 1 226 знаків. Другу сходинку посів Владислав Колпаков: це чудовий хлопець. Він є студентом філософського факультету національного університету ім. І. Франка, чинним чемпіоном України серед незрячих шахістів, член збірної України з шахів. Ну а третє місце присудили Галині Білинській», – розповіла Любов Кукуруза.

Цьогорічний конкурс «Українська писемність шрифтом Брайля» уже завершився. Він, нагадаємо, мав три етапи. Перший етап, під час якого учасники писали диктант, відбувся ще 10 травня. Другий етап, змагання декламаторів, був 17 травня. Третім, завершальним етапом є, власне, конкурс на швидкість читання. Слід зазначити, що надзвичайно популярним серед незрячих є також конкурс «Галицька господиня», під час якого учасниці демонструватимуть свої кулінарні таланти. Конкурс відбудеться у середині червня.

«Львівська територіальна первинна організація УТОС завжди організовує цікаві, актуальні та пізнавальні конкурси. І ми, як управління соціального захисту, радо їх підтримуємо: адже розуміємо необхідність такого роду конкурсів для незрячих людей. Принагідно зауважу, що і переможці, і учасники конкурсу на швидкість читання, як і, зрештою, й ті, хто брав участь у попередніх етапах, отримують чудові подарунки – посуд. А на фінансову підтримку даних заходів з міського бюджету скерували 32,5 тис. грн.», – зазначив начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

Конкурс «Українська писемність шрифтом Брайля» організовує Львівська територіальна первинна організація УТОС в рамках статутної діяльності. Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» є неприбутковою громадською організацією і налічує близько 700 осіб з інвалідністю по зору 1 та 2 груп.

Поділитись: